Bin 506 öğrenci Açık Lise sınavında ter döktü

2019-2020 eğitim-öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavı hafta sonu Of’ta beş okulda yapılarak tamamlandı. Sınava bin 506 öğrenci katıldı.

Bin 506 öğrenci Açık Lise sınavında ter döktü
banner71

2019-2020 eğitim-öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavı hafta sonu Of’ta beş okulda yapılarak tamamlandı.

 

Cumartesi sabah ve öğleden sonra, pazar günü sabah olmak üzere üç oturumda gerçekleşen sınava 1506 öğrenci katıldı.

 

Sınavlar HMB Ulusoy MTA Lisesi, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi, Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi ve Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan yapıldı.

 

Birinci oturumda 82, ikinci oturumda 82, üçüncü oturumda 55 salon olmak üzere 219 salonda yapılan sınavda birinci oturumda 202, ikinci oturumda 201 ve üçüncü oturumda 134 olmak üzere toplam 537 sınav gözetmeni görev yaptı. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu sınav salonları gezerek öğrencilere başarılar dilediler.  

 

Müdür Kabahasanoğlu sınavlarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “İlçemizde eğitim- öğretim faaliyetlerimiz her alanda devam ediyor. Örgün eğitim, açık öğretim fark etmez biz eğitimi bir bütün olarak görüyor ve önemsiyoruz. Of’ta yapılan Açık Öğretim Sınavında her yaş grubunda öğrencilerimiz var. Yani 17’den 77’ye kadar öğrencilerimizi görmek bizleri mutlu ediyor. Onların okuma arzularına vesile oluyoruz. Sınava katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev alan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Gülsüm Memişkaptanoğlu ve Mesut Kaş, Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Numan Turan ve Süleyman Bedir, Açık Lise Sınavının sağlıklı şekilde sürdürülmesi için çalışmaları yerinde incelediler.

 

2019-2020 eğitim- öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi Sınavlarının ikincisi Mart ayında, üçüncüsü ise Temmuz ayında yapılacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21