Bilgi yarışmasında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından Ramazan ayı boyunca internet üzerinden düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Bilgi yarışmasında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu pandemi sürecinde de eğitim, öğretim faaliyetlerini çeşitlendirerek sürdürüyor.

Okul yönetimi tarafından Ramazan ayı boyunca internet üzerinden düzenlenen bilgi yarışması, katılımcılara heyecanlı ve zevkli anlar yaşattı.

Çeşitli sosyal medya platformlarında duyurulan yarışmaya Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nun öğrencisi olmayan öğrenciler de katılarak aileleri ile yarış heyecanını dört hafta boyunca evlerinde birlikte yaşadılar.

Namaz, oruç, zekat, ilmihal ve siyer konularında okul öğretmenleri tarafından hazırlanan sorular, her hafta cuma günleri saat 20.00’da başlayan yarışmada katılımcılara yöneltildi.

Doğru ve en hızlı cevabı verenler belirlenip haftanın 1., 2. ve 3.olanları tespit edilerek dört haftanın dereceye giren öğrencileri ödüle layık görüldü.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in riyasetinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen, kazanan öğrenci velisi ve öğrencilerin katılımıyla Of Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yapılan etkinlik hakkında kısa bilgi verdi.

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulumuz, Ramazan ayı boyunca düzenlenen yarışmada öğrencilerimize ve ailelerine tatlı bir heyecan yaşattılar. Yarışmaya katılan, başarılı olan öğrencilerimizi ve onları yetiştiren ailelerimizi kutluyorum. Bizleri de böyle güzel ortamda, muhabbetle ağırladığınız için öğrencilerim, kurumum adına sizlere teşekkürlerimi arz ediyorum. Bundan sonra da aynı anlayış, gayret ve çaba ile daha güzel işler yapacağımızı belirterek saygılar sunuyorum” dedi.

Kaymakam Çiçek iseyaptığı açıklamada; “Çok güzel düşünülmüş ve uygulamaya geçirilmiş bir yarışma. Ramazanın ruhuna uygun, kapsayıcı, kuşatıcı ve aileleri de içine katılcı böyle güzel bir yarışma tertip ettiğiniz için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Kaymakamlığı, Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, hayırsever tarafından karşılanan ödülerde birinci olan; Ahmet Buğra Gül, Fatih Gül, Ayşe Azra Özben ve M.Enes Şabanoğlu’na Kaymakam Çiçek tarafından tablet hediye edildi.

Yarışmalarda ikinci olan Havva Baş, Berat Çilingir, Emir Ozan Kıroğlu ve Buket Can ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından Drone ile ödüllendirildi.

Üçüncü olan; Elif Ecrin Fakılı, Işıl İhtiyar, Talha Soylu ve Batuhan Demir ise Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu tarafından saat ile ödüllendirildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21