Beyaz Umut’lu öğrencilerden İtfaiye ve Jandarma’ya ziyaret

Beyaz Umut Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, Of Jandarma Komutanlığı ve Of İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret ettiler.

Beyaz Umut’lu öğrencilerden İtfaiye ve Jandarma’ya ziyaret

Beyaz Umut Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, Of Jandarma Komutanlığı’nı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Of İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret ettiler.

 

Genel Müdür Tahir Hacıahmetoğlu başkanlığında ve öğretmenlerinin eşliğinde Of Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret eden Özel Eğitim Öğrencileri, Bölük Komutanı Yüzbaşı Neşet Daler ve askerler tarafından karşılandı.

 

Nezarethane, Silahlık ve Komutanlıktaki diğer bölümleri gezen öğrenciler, Komutan Daler’in makamında oturarak objektiflere poz verdiler.

 

Askerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Özel Eğitim öğrencileri daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi Of İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret ettiler. İtfaiye Grup Amiri Cahit Hacımurtezaoğlu ve İtfaiye çalışanları tarafından karşılanan öğrenciler, itfaiye araçları ve yangın söndürme ekipmanları hakkında bilgiler aldılar.

 

Öğrencilerin sadece eğitimiyle değil, aynı zamanda toplumsallaşması ve sosyalleşmesine de önem verdilerini belirten Genel Müdür Tahir Hacıahmetoğlu; “Çocuklarımızı topluma kazandırmak için mücadele ediyoruz. Kurumumuz bünyesinde birebir eğitimlerimizle onları eğitiyoruz. Ancak bu eğitimlerimizin yanı sıra çocuklarımızı toplumsallaşmasına da önem veriyoruz. Bu tür ziyaretlerimizle onları bilinçlendiriyoruz. İnşallah bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21