Beşir Derneği Of Şubesi’nden 180 aileye yardım

Beşir Derneği Of Şubesi tarafından düzenlenen gıda yardımı çerçevesinde Of’ta 180 aileye et yardımı yapıldı.

Beşir Derneği Of Şubesi’nden 180 aileye yardım

Türkiye genelinde sosyal yardım faaliyetlerini ara vermeden devam ettiren Beşir Derneği, kış mevsiminin yaşandığı bu dönemde ihtiyaçlı ailelere yardımlarını sürdürüyor.

Derneğin Genel Merkezi tarafından düzenlenen gıda yardımı kapsamında Of Şubesi tarafından Of ve mahallelerinde ikamet eden 180 aileye et yardımı yapıldı.

Van’daki tesislerde hazırlanan etler Of’a getirilerek ihtiyaçlı ailelere teslim edildi.

Derneğin Of Şube Başkanı Hüseyin Seçilmiş yaptığı açıklamada; “Genel merkezimiz tarafından yürütülen sosyal yardımlar çerçevesinde bizler de faaliyetlerimiz sürdürüyoruz. Derneğimizin internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların ardından dernek yönetimimiz tarafından başvurular titizlikle inceleniyor” dedi.

Of Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordineli bir biçimde çalıştıklarını belirten Seçilmiş; “Başvuru yapan vatandaşlarımızın detaylı araştırması yapılıyor. Yardımı hak eden durumdaki ailelerimize 3’er aylık dönemler halinde yardımlarımızı yapıyoruz. Pandemi nedeniyle şu anda bu süre 6 ay olarak uygulanıyor. Ancak 6 ay sonra yeniden yaptığımız incelemede ailemizin ihtiyacı devam ediyorsa yine yardımlarımıza devam ediyoruz. Yardımlarımızı bizzat ailelerimizi de düşünerek evlerine teslim ediyoruz. Ancak bu et dağıtımını kısa sürede yapmamız gerektiğinden ailelerimize telefonla ulaşarak yardımları derneğimize gelerek almalarını istedik” diye konuştu.

Çalışmalarında kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür eden Başkan Seçilmiş; “Bizlere destek veren hayırseverlerimizin hayırlarını en sağlıklı bir şekilde ihtiyaçlı ailelerimize ulaştırabilmek için yoğun ve titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan Of SYDV Müdürümüz Sayın Murat Çakır ve çalışanlarımıza, dernek yöneticilerimize ve üyelerimize ve en önemlisi de bizlere yardımlarıyla destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 12:31

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21