Bengisu Demirel ödülünü bağışladı

İstiklal Marşının kabulünün 96.yılı nedeniyle düzenlenen yarışmada birinci olan ve kazandığı ödülünü Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlayacağını açıklayan Bengisu Demirel, bağış dekontunu Kaymakam Eyüp Fırat’a teslim etti.

Bengisu Demirel ödülünü bağışladı
banner71

İstiklal Marşının kabulünün 96.yılı nedeniyle Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u anma ve "3. Geleneksel İstiklal Marşını Güzel Okuma" yarışmasında Of Merkez 28 Şubat İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Bengisu Demirel, İlkokul kategorisinde birinci oldu.

 

Program sonunda düzenlenen ödül töreninde hediye olarak kazandığı çeyrek altını, “Milli Şairimiz İstiklal Marşımızı yazdı ve birinci oldu ama konulan ödülü kabul etmeyerek bağışladı. Ben de İstiklal Marşımızı güzel okudum diye kazandığım ödülü kabul etmeyerek bağışlamak istiyorum” diyerek protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından alkışlanmıştı.

 

Kazandığı çeyrek altını nakit paraya çeviren Bengisu Demirel, parayı çocuk yuvalarında kalan çocukların her türlü ihtiyaçlarında kullanılabilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı hesabına yatırdı.

 

Bengisu, banka dekontunu da eğitim gördüğü 28 Şubat İlkokulu Müdür Yardımcısı Mücahit Açıkgöz ve Sınıf Öğretmeni Talat Süleymanoğlu ile birlikte Of Kaymakamı Eyüp Fırat’a teslim etti.

 

Bengisu Demirel ve öğretmenlerini tebrik eden Of Kaymakamı Eyüp Fırat, yaptığı örnek davranışından dolayı Bengisu Demirel’i kırtasiye seti ile ödüllendirdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21