Belediyeye asansör yapamayanlar Cos'a teleferik yapacaklar

CHP Of İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıda CHP’nin Of Belediye Başkan Adayı Emel Saral, Of'a yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek rakip adayların projelerini eleştirdi.

Belediyeye asansör yapamayanlar Cos'a teleferik yapacaklar

CHP’nin Of Belediye Başkan Adayı Emel Saral, partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla buluştu.

 

Of Belediyesi Sahil Ali Usta tesislerinde düzenlenen kahvaltıya Başkan Adayı Saral’ın yanı sıra CHP Of İlçe Başkanı Erdal Özçelik, Belediye Meclis Üyesi Adayları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve gazeteciler katıldı.

 

Kahvaltıda konuşan İlçe Başkanı Erdal Özçelik; “30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarımızı programımız dahilinde sürdürüyoruz. Gidilmedik köy ve ev neredeyse bırakmadık. Kalan az sayıda yere de seçime kadar ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Ana Muhalefetiz ve seçimi kazanmak için çalışıyoruz

Of’ta bazı çevrelerce bir kısım dedikoduların kendilerine de ulaştığını belirten Özçelik; “Bizim herhangi bir adaya çalışmamız gibi bir şey söz konusu olamaz. Ana Muhalefet partisi olarak Of’ta seçime iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Of Halkının sevdiği bir adayla yola çıktık. Bazı eski partili arkadaşlarımızın bireysel olarak yaptıkları açıklamalar partimizi asla bağlamaz. Kaldı ki partimiz asla bu tür eylemlere girişen üyelerimize de müsaade etmemektedir. Partimizin aleyhinde çalışma ve eylem içerisinde olan arkadaşlarımız hakkında 31 Mart’tan sonra gerekli yasal işlemler yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Erkeklerin kirlettiği siyaset temizlemeye geliyoruz

Erkeklerin olabildiğince kirlettiği siyaset alanının ancak kadınlar tarafından temizlenebileceğini ifade eden Başkan Adayı Emel Saral; “Kadının; korumacı tavrı, anne duyarlılığı, hakkaniyet çerçevesinde adil karar verme güdüsü, titizliği gibi özellikleri siyasette bir adım öne çıkmalarını gerektirmektedir. Bu noktadan hareketle Of’a kadın eli değmeli diyoruz. Kapı önündeki ayakkabıların hizada durmuyor olmasına bile tahammül edemiyorken, şehirdeki bu keşmekeşe, bu karışıklığa nasıl tahammül edebiliriz. Ya da şöyle söyleyelim;  evde köşeye bucağa savrulan eşyaları toparlayanların, şehirdeki savrukluklara, düzensizliklere dair söyleyecek sözleri yok mudur, olmasın mı? Kısaca hayatın düzenini sağlamak misyonu biçilmişse kadınlara yüzyıllardan bu yana, şehir de bu hayatın bir parçasıdır. Şehrin düzenini de ancak biz kadınlar sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

1,5 yıl önce partimizden istifa etti

Ak Parti Adayı Salim Salih Sarıalioğlu’nun 1,5 yıl önce kendi başkanlığı döneminde CHP’den istifa ettiğini belirten Saral; Salim beyin Eski bir CHP’li olduğu için bizler de çalışmayıp ona destek oluyormuşuz gibi ifadeler bizlere de geliyor. Evet Salim bey 1,5 yıl önce benim başkanlığım döneminde noter kanalıyla partimizden istifa etmiştir. Bu onun en demokratik hakkıdır. Gidene gitme ne olur demeyiz, diyemeyiz. Onun için de çalışmamazlık yapmayız” diye onuştu.

 

Yat limanı ve hızlı tren yapamayız

Diğer adaylar gibi uçuk projeleri vaat etmediklerini belirten Saral; Biz hızlı tren gibi, yat limanı gibi uçuk projeler vaad etmiyoruz. Biz kimseye iş de vaat etmiyoruz. Kimse size para vereceğiz de demiyoruz, demeyiz. Biz, yaşanılır ve huzurlu bir şehir vaat ediyoruz. İnsan odaklı, hizmet odaklı, ötekileştirmeyen kaynaştıran ve birleştiren bir yönetim vaat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Belediye binasına çıkmaya asansörümüz yok, Cos’a teleferik yapacaksınız

Halka büyük proje olarak sunulan sahil projesinde 50 metrelik yolu karşıya geçip geri gelmek için bir engellilerin 5 km yol dolaşması gerektiğini belirten Saral; “Bu kadar küçük bir hesabı bile yapamayan bir belediyecilik anlayışı tercih edilmemeli. Biz gencinden yaşlısına ve engellisine kadar her yurttaşın kolay erişimini sağlayacağı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz. Belediyemize engelli vatandaşlarımızın ulaşabilmesi için bir asansör yapamayan zihniyet Cos’a teleferik yapacağını iddia ederek halımızdan oy talep ediyor. Halkımız bunu iyi görmeli” diye konuştu.

 

Kahvaltıda basın mensuplarıyla sohbet eden partililer, kahvaltının ardından basına birliktelik pozu verdiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut koç
Davut koç - 8 yıl Önce

:)))) vallahi on numara asansörü yapamayanlar cosa teleferik yapacak :)) bu seçimin en güzel sözü bu olsa gerek emel hanım sizi tebrik ediyorum kılıçtaroğlu sizden bişeler öğrenmesi lazım muhalefet konusunda başarılar

kamil karnap
kamil karnap - 8 yıl Önce

emel hanım sende ofda çok çarşaflı gezdıgını gördüm şimdı degişdın chp de adm mı kalmadı sen aday oldun veya sanamı düşdu fotoş cularla kahvaldı yapmaya başladınız hayırlı olsun

A.C
A.C - 8 yıl Önce

Emel hanim cok hakli dogru soze ne soylenirki. Of un bayan baskan secmesi of icin en dogru secim olur.

oflu
oflu - 8 yıl Önce

belediye başkanlarının hemen hemen hepsinde soğukluk,hava,farklı tavralar özellikle Erdal bey ve emel hanımefendi, bunlar çok eksiklikdir,bu kendini beğenme tavırlarını of halkı görüyor yalandan gülmelerine of gerekli cevabı verecektir..

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR - 8 yıl Önce

Ak Partinin yaptıklarını siz hayal bile edemezsiniz belediyelerinizin bulunduğu bölgelere bir daha bakın.

fatih
fatih - 8 yıl Önce

senmi yasal işlem yapacan.sen chp limisin yani.adayın kime oy verecek rahatsız

serdar
serdar - 8 yıl Önce

Of chp en iyi adayı ile yola çıkmıştır . Chp ye saral ailesine yakışan yapılmıştır . ayuka çıkan yolsuzluklara dur denecek of temizlik görecek çekemeyenler yakıştıramayanlar burdan sahte hesaplarla karalama kampanyası yürütecek of bu oflu bu . yolun açık olsun emel başkan .

Semih SARAL
Semih SARAL - 8 yıl Önce

Yorumlamanızı anlıyorum da isimlerinizi neden açıklamıyosunuz onu anlamıyorum....


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21