Belediye Başkanlığı'ndan vekilliğe...Oktay Saral...

Üç dönem Of Belediye Başkanlığı yapan Oktay Saral, siyasi hayatına Milletvekili olarak devam edecek.

Belediye Başkanlığı'ndan vekilliğe...Oktay Saral...
banner71
Of’un eski Belediye Başkanı Oktay Saral artık Mecliste milletin vekili olacak.
 
32 yaşında Of Belediye Başkanlığına seçilerek bir ilki başaran, üst üste 3 seçim kazanarak 3 dönem Of Belediye Başkanlığına seçilerek rekor kıran Oktay Saral, Milletvekilliği için görevinden ayrılarak vekil adayı olmuştu.
 
Trabzon’dan adaylık başvurusu yapan Oktay Saral, Başbakan Erdoğan tarafından İstanbul 1.Bölgeden 13.sıradan adayı gösterilmişti. Yaklaşık 2 ay boyunca İstanbul’da, Anadolu yakasında seçim çalışması yapan Saral, 12 Haziran’da yapılan seçimlerde milletvekili seçilmeyi başardı.
 
32 yaşında Of Belediye Başkanlığına seçilen ve 3 dönem üst üste belediye başkanlığı seçimi kazanan Oktay Saral, kariyerine yepyeni bir basamak daha ekleyerek Milletvekili seçilmeyi başardı.
 
Of’a döndü
Seçimlerin ardından Of’a dönen Oktay Saral, Meclisteki yemin törenine kadar Of’ta kalmayı planlıyor. Çok yoğun bir seçim dönemi yaşadıklarını belirten Saral, “Allah’a şükürler olsun ki Ak Parti, yüzde 50 oranında bir oyla 3.defa seçim kazanmıştır. Belediye Başkanı olarak başladığımız bu hizmet sürecinde 3.dönemde bize de milletvekili olmak nasip oldu. Yerelden başladığımız siyaseti arık genele yayacağız. İstanbul’dan milletvekili seçildim ama ben aynı zamanda Trabzon’un da vekili olacağım. Of’umuzun sorunlarının çözümü için mücadele edeceğim. Sayın Erdoğan Bayraktar abimizle birlikte mecliste bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.
 
Oktay Saral, kısa bir dinlenme süresinin ardından Of’ta eş-dost ve esnaf ziyaretleri yapacağını ifade etti.

Şükür namazı ile Türkiye’ye gündem olmuştu
Of Belediye Başkanlığı döneminde Ak Parti Gençlik Kolları toplantısında gençlerle sohbet eden Oktay Saral, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başbakana sahip oldukları için her gün iki rekat şükür namazı kılmaları gerektiğini ifade etmişti.
 
Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın Saral’ın bu ifadesini haberleştirmesinin ardından konu ulusal basına manşet olmuş, Türkiye günlerce “Şükür Namazı”nı konuşmutu.
 
Faldan vekillik çıkmıştı
Of Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmeden önce karar aşamasında Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar tarafından ziyaret edilen Oktay Saral, içtiği kahveden kendi falına bakarak “vekillik gözüküyor” demişti. İşte o fotoğraf…
 
Oktay Saral Kimdir?
1967 yılında Of’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Of’ ta tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Kendilerine ait Ulusoy Otobüs İşletmeleri Of Yazıhanesinde bir süre çalıştı. Bu dönemde Fazilet Partisi Of İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu. 18 Nisan 1999’da yapılan Yerel Seçimlerde yine Fazilet Partisi’nin Belediye Başkan adayı oldu ve 32 yaşında Belediye Başkanı seçildi. 2001 yılında Fazilet Partisi’nin kapatılması ile bağımsız duruma düştü. 2002 yılında yeni kurulan Ak Parti’ye katıldı. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerinde iktidar partisinin vermiş olduğu güçle % 60 oy oranıyla ikinci kez belediye başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde 3.kez çıktığı Of halkının karşısında bir kez daha güven tazeledi ve % 53,30’luk oy oranıyla yeniden Of Belediye Başkanı seçildi. 10 Mart 2011 tarihinde Of Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek Ak Parti’den Trabzon Milletvekili aday adayı oldu. Ancak Başbakan Erdoğan onu Trabzon’dan değil, kendi bölgesi olan İstanbul 1.bölgeden 13.sıradan aday yaptı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan seçimlerde Milletvekili seçilerek meclise girmeyi başardı. Oktay Saral evli ve 3 çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ACET
Mehmet ACET - 10 yıl Önce

Tebrik eder vatana ,millete hayırlı olmasını dilerim, selam ve saygılarımla.

Mehmet ACET
Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Denetim Kurulu Başkanı

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21