Bayraktar’dan Tıp Fakültesi kazanan öğrencilere cumhuriyet altını

Of Fen Lisesi’nde öğrenim görerek Tıp Fakültesi kazanan 6 öğrenci, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Bayraktar’dan Tıp Fakültesi kazanan öğrencilere cumhuriyet altını

Of Fen Lisesi bu yıl üniversiteye yerleştirme sınavında 6 öğrencisini Tıp Fakültesi ve 1 öğrencisini Diş Hekimliği Fakültesi olmak üzere çok sayıda öğrencisini yüksek puanlarla Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleştirdi.

Tarihi bir başarıya imza atan Of Fen Lisesi’nin Of’a kazandırılmasında, arsasının temini ve binasının yapımında maddi ve manevi büyük katkısı olan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar Tıp Fakültesi kazanan öğrencileri Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Of Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen ödül törenine; Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Fen Lisesi Müdürü Vehap Kurt, Müdür Yardımcısı Eşref Karamehmet ile öğrenci ve velileri katıldı.

Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of Fen Lisesinin, Of’a kazandırılması sürecini anlatarak; “Of’un çocukları heba olmasın, ailelerinin yanında aile sıcaklığında eğitimlerine devam etsin diye bu okulun Of’un değerleri ile Of Fen Lisesi olarak açılmasını sağladık. Okulun yapılmasında başta Çevre ve Şehircilik eski Bakanımız Erdoğan Bayraktar olmak üzrere İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Of Belediyesi eski Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’a, Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na teşekkür ediyorum. Of Fen Lisemizin başarılarını Erdoğan beye anlatınca o da öğrencilerimizi Cumhuriyet Altını ile ödüllendirelim dedi. Biz de kendilerine öğrencilerim adına teşkkür ederek, duacı olacağımızı söyledim. Ben inanıyorum ki bu yavrularımız ülkemize, milletimize hayırlı hizmetler edecekler. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Rabbim kendilerine zihin açıklığı versin, yollarını açık etsin” ifadelerini kullandı.

Of’un her şeyi ile kabuğunu kırdığını belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Karşımızda pırıl pırıl yavrularımız var. Onlarla gurur duyuyoruz. Onlar yarının doktorları olup ülkemize çok güzel hizmet edeceğine inanıyorum. Doktorluğun emekliliği yok. Ölene kadar doktorsunuz ve insanlar sizden çare bekleyecek. Sizlerin gözlerinden öpüyorum, sizlere başarılar diliyorum. Ailelerinizi ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi tebrik ediyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin” diye konuştu.

Kaymakam Hayrettin Çiçek ise yaptığı konuşmasında; “İlçemiz için güzel bir başarı. Başarıda emeği geçen başta aileleriniz olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. Elbette ki çok çalıştınız, başardınız sizleri tebrik ediyorum. Ancak sizleri yetiştiren devletinizi ve milletinizi unutmayın. Ona karşı daima vefalı olun. Bu başarıda bir ekip çalışmasının olduğunu görüyoruz. Ben de emeği geçen eski bakanımız Erdoğan Bayraktar’a, eğitime her zaman büyük destek veren Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Ailelerinizi kutluyorum. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi kazanan öğrencilere Cumhuriyet Altını ödülleri Kaymakam Çiçek, Başkan Sarıalioğlu, Başkan Yardımcısı Öztürk, Müdür Kabahasanoğlu, Okul Müdürü Vehap Kurt tarafından takdim edildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tevfik Ali Kumantaş
Tevfik Ali Kumantaş - 10 ay Önce

Haberde öğrencilerin adlarının olmayıp sadece siyasilerin reklamının yapılması bu ülkede eğitime verilen önemi gösteriyor. Sanki tıp fakültelerini siyasiler kazandı.

Vesile ozturk
Vesile ozturk - 3 ay Önce

Sayin Erdogan bayraktar, gelecegini dusunmek zorunda

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21