Bayraktar; Siyaset benim için bitmiştir

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar Of’ta yaptığı açıklamada “siyaset benim için bitmiştir. Bundan sonra sizler gibi davamın peşinden koşacağım. Trabzon’un iki güçlü bakanı var. Onlara sahip çıkalım. Onları gereksiz işlerle yormayalım” dedi.

Bayraktar; Siyaset benim için bitmiştir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halkoylaması çalışmaları kapsamında Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı’nda vatandaşlarla buluştu.

 

Ak Parti hükümetine yönelik olarak FETÖ tarafından 17-25 Aralık’ta yapılan operasyonların ardından bakanlık görevinden ayrılan Bayraktar, 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylaması için sahaya indi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon Mitingi’ne katılan Bayraktar, Yomra, Arsin, Araklı ve Sürmene ilçelerine yaptığı ziyaretlerin ardından Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı’nda da vatandaşlarla buluştu.

 

Fotoğrafın büyüğüne bakmak lazım

Ak Parti Of İlçe Başkanlığında Oflu hemşerileriyle buluşan Bakan Bayraktar; “İlçemde olduğum için çok mutluyum. Önümüzde bir anayasa değişikliği oylaması var. 16 Nisan’da yapılacak olan bu değişiklik için fotoğrafın büyüğüne bakmak lazım. Neden bu sürece girdik. Referandum neden yapılmak istendi, amaç nedir bunu iyi anlamak lazım” diye konuştu.

 

Milleti terbiye etmeye çalıştılar

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizim kadim devletimizdir” diyen Bayraktar; “ Milletimiz Cumhuriyet kurulduktan sonra kendi yapısına uygun bir model arayışı içerisine girdi. Bu arayışlar sonucunda çok partili sisteme geçildi. Ama dış güçler bu durum karşısında Türkiye’nin bu oluşumundan rahatsız oldular. 10 senede bir ihtilallerle, darbelerle, muhtıralarla Türkiye’ye ayar vermeye çalıştılar. Bizim terbiye etmeye uğraştılar” ifadelerinde bulundu.

 

Kadeh tokuşturarak Cumhuriyet kurdular

Kadeh tokuşturarak Cumhuriyet kurdular diyen Bayraktar; “Kadeh tokuşturarak Cumhuriyet kuranlar o elit kesim dedikleri kesim, paraları da aldı, eğitimin en iyisini de gördü. Ama millet çalıştığı çabaladığı halde emeğinin karşılığını alamadı” dedi.

 

Bu Anayasa Türkiye düşmanlarına karşı bir rövanştır

Bayraktar sözlerine; “ Bu anayasa düzenlemesi Türkiye’nin kalkınmasını engellemeye çalışanlara karşı bir rövanştır. 15 Temmuz’a karşı bir rövanştır. İşin teferruatıyla bizi oyalamasınlar. Tek başlılık denen bir şey yok, çift başlılık ortadan kalkıyor” diye devam etti.

 

Siyaset Benim İçin Bitmiştir

Of’ta ve Çaykara’da vatandaşlar Bayraktar’a, yeni anayasa taslağı kabul edildiğinde dışarıdan bakan olarak atanma ihtimalini sorduklarında şu cevabı verdi. “Ben siyaseti noktaladım. Ama bu davanın bir neferiyim. Ülkem ve milletim için siyaseti noktalamış, bir daha siyasete dönmeyecek iş adamı hüviyetim ile çalışmaya davam edeceğim. Ben bir dava adamıyım. Bu davamın peşinden de sizler gibi gideceğim. Siyaseti yaptım ve bitirdim, nokta koydum” dedi.

 

İki güçlü bakanımız var

Bayraktar, Trabzon’un hükümette iki güçlü bakanı olduğunu ifade ettiği Of’ta da şunları söyledi. “Bakın Süleyman Soylu ve Berat Albayrak hükümette çok güçlü bakan. Bu Trabzon’un şansıdır. İki arkadaşımızın da yüreği Trabzon için çalışıyor. Çok işler yapacaklarına inanıyorum. Çünkü hem bakanlıkları güçlü hem de kendileri. Trabzon destek vermeli. Trabzon’a gerekli hizmetleri yapacaktırlar. Çok çalışıyorlar. Bu bölgenin evlatları, bu bölgenin ihtiyaçlarını biliyorlar. Şehrin yapacağı iş var. Desteklerini vermeli, gereksiz işlerle onları yormamalı” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21