Bayan hastanın karnından iki kilogramlık kütle alındı

Of Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla bayan bir hastanın karnından 2 kilogram ağırlığında bir kitle çıkartıldı.

Bayan hastanın karnından iki kilogramlık kütle alındı

Of Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği’ne müracaat eden 45 yaşındaki N.İ. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Bilgin tarafından muayene edildi.

 

Herhangi bir ağrısı olmamasına rağmen hastanın şişlik ve kilo artışı şikâyetini değerlendiren Dr. Bilgin, bayan hastanın karnındaki şekil bozukluğu üzerine hastayı Genel Cerrahi’ye yönlendirdi.

 

Yapılan tetkiklerin ardından hastanın karnında 20×15 cm boyutlarında büyük bir kitle olduğu tespit edildi.

 

Genel Cerrahi uzmanları Op. Dr. Ekrem Koç ve Başhekim Op. Dr. Şaban Uysal tarafından ameliyata alınan N.İ’nin karnındaki kitle çıkartıldı. Yaklaşık 2 kilogram ağırlığında olduğu tespit edilen kitle, inceleme ve araştırma yapılması için patolojiye gönderildi.

 

Hastanın başarılı bir operasyon geçirdiğini ifade eden Başhekim Uysal; “Hastamız Kadın Doğum Polikliniğimize müracaat ediyor. Dr arkadaşımız Ufuk bey durumundan şüphelenerek kendisini Genel Cerrahi Servisimize yönlendiriyor. Ekrem bey ile birlikte yaptığımız incelemenin ardından karnındaki kitleyi tespit ettik ve kitlenin alınmasına karar verdik. Hastanemizde bu operasyonu gerçekleştirebileceğimize karar verince kendisini ameliyata aldık. Hastamıza başarılı bir operasyon yaptık. Şu an sağlık durumu gayet iyi. Patoloji sonucuna göre tedavisine devam edeceği” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21