Başkanlar CUMDER’de istişare toplantısında buluştu

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Of’un Mahalle derneklerinin başkanları CUMDER Başkanı Yaşar Çakır’ın ev sahipliğinde bir araya geldiler.

Başkanlar CUMDER’de istişare toplantısında buluştu

Of Hayrat Derneğinin önümüzdeki aylarda yapılacak olan kongresi için istişare toplantılarının ilki Of Cumapazarı Derneği’nde yapıldı.

 

CUMDER’in İstanbul Güngören’deki merkezinde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda dernek başkanı katılım sağlarken başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Of Hayrat’ın kongresinin uzlaşma ile tek liste halinde kongreye gidilmesi yönünde  öneride bulundular.

 

İstişare  toplantısına Of Hayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral, Genel Sekreter Emrullah Tellioğlu, Mehmet Abdik, İsa Çakır, BMD Birleşik Makililer Dernek Başkanı İdris Türk,  Dernekpazarı  Vakfı  Başkanı Nihat Mangan, Of Uğurlu Dernek Başkanı Yaşar İlhan, Saraçlı Dernek Başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu, Mesoraşder Dernek Başkan Yardımcısı Fikret Turan, Of Kıyıder Kıyıboyu Dernek Başkanı Hasan Kolenoğlu, Yemişalan Dernek Başkanı Halit Yılmaz, Ballıca Derneği Adına Ali Ulusoy, Karacalar Aile Derneği  Başkanı Ali Karaca,  Dağönü Dernek Başkanı Şevket Süleymanoğlu,  Tekoba Dernek Başkanı  Barbaros Ulu, İksenit Dernek Başkanı Ömer Okumuş, Yarlı Dernek Başkanı Hafız Şirazi Kaba, Bölümlü Derneği Onursal Başkanı Tahsin Balekoğlu ve ev sahibi olarak Cumapazarı Dernek Başkanı Yaşar Çakır ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

 

Toplantıda ev sahibi olarak Cumder  Başkanı Yaşar Çakır yaptığı açılış konuşmasında katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Of Hayrat Dernek Başkanı Mustafa Saral ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Üç dönemdir başkanlığını yaptığım Of Hayrat Derneğindeki bu son dönemim. Artık karar aldım aday olmayacağım. İçimizden yeni bir arkadaşımızı beraber seçelim, yani bizler hep beraber seçelim. Tek adayla kongreye gidelim isterim. Yalnız benim şahsen düşündüğüm biri yok buna bizler karar vereceğiz. Benim Vakıf Başkan Yardımcılığım devam ediyor. Uyum içerisinde çalışacak zamanı müsait olan bu işi seven bir arkadaşımız tercihimizdir. Önümüzde zaman var. Birkaç kez daha toplanıp sağlıklı karar vereceğiz. Of Hayrat Derneği olarak görevde kaldığımız dokuz yıl içerisinde birçok etkinlik yaptık. Laleli’deki otel binamızı tekrardan derneğimize kazandırdık. Kadıköy’deki binamızın dokuz yıldır içerisinde bulunan kiracısı ile yaşadığımız süreci mahkemede çözebildik. Bu iş bizleri yordu. İçerisindeki kiracımızın kim olduğunu bilmeyen yoktur. Şimdi bu binayı kiracısını geçen yıl boşalttıktan sonra belediye ile olan sorunlarımızı çözüp inşaatına başladık ve kısa bir zaman sonra teslim alacağız. Kiracımız da hazır. Bunu da sizlerle paylaşayım. Kiracımız Fenerbahçe Spor Kulübü. Beş yıllık sözleşme imzaladık. Binamızı teslim aldığımızda kendilerine teslim edeceğiz. Bunun dışında köy dernekleri ile olan bağlarımızı süreç içerisinde güçlendirdik tüm derneklerimizi bir kaç kez ziyaret ettik. Toplantılar yaptık. Yaptıkları etkinliklere hemen hemen katılım sağladık. Sağlamaya da devam edeceğiz. Öğrencilerimize verdiğimiz bursların sayısını arttıracağız. Kadıköy’deki binamızın kira geliri ile gelir kaynağımızda çoğalıyor. Eğitime desteğimiz sürecek. Ayrıca Laleli’deki binamız da yaşlandı. Bu binamızın da yıkılıp yeniden yapılması lazım. Arnavutköy’de  72 dönüm mezarlık arazimiz var. Burada büyükşehir belediyesi mezarlığa izin vermiyor bu araziyi de değerlendirip gelir kaynaklarımızı çoğaltabiliriz. Söylediğim gibi buna hep beraber karar vereceğiz. Önümüzde bir kongremiz var. Bu kongrede aday ve adaylar çıkabilir. Ama gönlümüz tek adaydan yana. Birlik ve beraberliğimiz adına  bu güçlü yapıyı hep beraber yaşatacağız inşallah.

 

Başkan Saral’ın konuşmasının ardından söz alan dernek başkanları katkılarından dolayı Başkan Saral’a teşekkür ettiler.

 

Sohbet şeklinde devam eden toplantı hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu - İstanbul

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21