Başkan Terzioğlu’ndan Yerel Seçim açıklaması

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin açıklama yapan Başkan Terzioğlu; “Bu bir nasip işidir. Allah kime nasip etmişse o onu gelir bulur. 1 tane belediye başkanımız olacak bize yakışan nefsimizi bir kenara bırakıp memleketimiz ve Of’umuz için mücadele etmektir” dedi.

 Başkan Terzioğlu’ndan Yerel Seçim açıklaması
banner71

Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuru süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

İlçe Binasında Parti Yöneticileri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Terzioğlu, aday adaylığı süreci ve aday belirleme çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

 

Bu bir nasip işidir

Basın toplantısında Başkan Terzioğlu ; “Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylık süreci başlamıştır.  Teşkilatımız bu süreçte hafta sonları da dahil olmak üzere başvuruları alacaktır. Yapılacak olan anket ve temayül yoklamaları sonucunda genel merkezimizin vereceği kararla yolumuza devam edeceğiz. Mevcut belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz aday adayı olmayacaklar. Onlar direkt aday gösterilecekler. Bu bir nasip işidir. Allah kime nasip etmişse o onu gelir bulur. 1 tane belediye başkanımız olacak bize yakışan nefsimizi bir kenara bırakıp memleketimiz ve Of’umuz için mücadele etmektir. Biz milletimizin ve Of’umuzun sevdalısıyız. Ben katılımlarından dolayı bütün basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Adayları 12 Kasım’a kadar başvuru yapacak

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde aday adaylığı başvuru süreçleri başladı. Buna göre belediye başkanlıkları için 5-12 Kasım tarihleri arasında adaylar başvuru yapabilecekken, belediye meclis üyelikleri için başvuru tarihleri 5 Kasım ile 3 Aralık tarihleri arasında olacaktır. İlçe belediye başkanlıkları için adaylar il başkanlıklarına veya il başkanlıklarına iletilmek üzere ilçe başkanlıklarına, meclis üyelikleri başvuruları için ise ilçe başkanlıklarına bizzat yazılı olarak talepte bulunacaklardır.

 

Başvuru aidatları belli oldu

Aday adaylarından İlçe Belediye Başkanı aday adayları için 1.500 TL, büyükşehirlerdeki belediye meclis üyesi aday adaylarından ise 1.000 TL başvuru aidatı talep edilecektir. Aday adaylarından başvuru aidatı haricinde herhangi ir bedel talep edilmeyecektir. Kadın adaylar için başvuru aidatı belirlenen miktarın yarısı, engelli adaylar için ise belirlenen miktarın dörtte biri talep edilecektir.  Başvuru aidatları İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclis üyeliği Aday Adaylığı için İlçe Başkanlığı hesabına yatırılacaktır.

 

Başvuru şartları nelerdir ?

Adayların kanunla öngörülen şart ve nitelikleri taşımaları zorunludur. Adaylık başvurusunda bulunan kimsenin Ak Parti üyesi olması zorunlu değildir. Fakat, kanuni şartları taşımayanlar, Ak Parti Tüzüğüne göre yetkili parti disiplin kurullarının kararı ile partiden ihraç edilenler, tüzüğün 58. Maddesine göre ihraç kararı gerektiren bir fiil nedeniyle işten el çektirilenler, parti milletvekillerinin birinci ve ikinci derecede kan ve sıhri hısımları milletvekillerinin seçim çevresinden, İl ve İlçe Başkanlarının birinci ve ikinci derecede kan ve sıhri hısımları ise İl veya İlçe Başkanının görev yaptığı il veya ilçeden aday olamazlar.

 

Adaylık için istifası gerekenler

Aday olmak isteyen hakimler ve savcılar, yüksek yargı organları mensupları, Yükseköğretim kurumundaki öğretim elemanları, Yükseköğretim kurulu üyeleri, radyo ve televizyon üst kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, subaylar ve astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17:00’a kadar görevinden ayrılma isteğinde bulunmak zorundalar. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 2 yıl Önce

2019 SEÇİMLERİ DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLUR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21