Başkan Terzioğlu 3 dönemi değerlendirdi

AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu üç dönemde Of’a çok önemli hizmetler kazandırdıklarını belirterek yeni dönemdeki planlarını açıkladı.

Başkan Terzioğlu 3 dönemi değerlendirdi
AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu üç dönemde Of’a çok önemli hizmetler kazandırdıklarını belirterek yeni dönemdeki planlarını açıkladı.

 

Yerel basın olarak daha çok ilçe belediye başkanlarıyla irtibattayız. Hizmeti belediye başkanlarının yaptığını düşündüğümüzden genelde onları takip ediyoruz. Terzioğlu ile sohbetimizde ilçe başkanlarının ilçelerinde işi yoğuran, oluşturan ve farklı sorumluluklar taşıdıklarına kani olduk.

 

Bir diğer ifadeyle… Başarılı ve yatırım alan ilçelerde işin arka plan kahramanları varmış. Üstelik parasız, pulsuz, maaşsız ve beklentisiz…

 

Hakan Terzioğlu’nu dinleyince siyasette ilçe başkanlarının konumlarına vakıf olduk. Terzioğlu, aileden siyasetçi… Baba Milli Görüş kökenli… Refah Partisi yönetimlerinde yer almış. Abla ise kadın kolları başkanlığı yapmış. Kendileri ise aktif siyasete AK Parti’de başlamış. Ballıca Belde Teşkilatı’nda kuruculuk ve İl Başkan Yardımcılığı yapmış.

 

“Sizin için siyaset nedir?” sorusuna ilginç bir cevap veriyor. “Cumhurbaşkanımızın ışığını yansıtmak. O ışığa gölge yapmamak” Buna örnek olarak da Of’ta kendi döneminde değişen oy oranını veriyor.

 

Terzioğlu diyor ki… “AK Parti’de oyları Cumhurbaşkanımız alıyor. Biz ise hatalarımızla o oyları aşağıya çekiyoruz. Ben Of ilçemizde o ışığa gölge yapmamak ve katkı yapmayı hedef aldım. İlçe Başkanı olduğumda Saadet Partisi’nin Of ilçesinde 3 bin 800 oyu vardı. Şimdi 600’e kadar düştü. Of’ta ilçe başkanlığına geldiğimde partimin 3 bin 400 üyesi vardı. Bugün ise 13 bin üyeye ulaştık. 33 bin seçmenin 13 bini AK Parti üyesi…”

 

Terzioğu, 3 dönemdir ilçe başkanı… Haziran kongresinde bırakıyor. Kendilerine “İl Başkanlığı’na aday olacağınız konuşuluyor. Niyetli misiniz?” sorusunu yönelttiğimizde, “İl başkanımız var. Başımızın üzerinde yeri var. Ancak yeni dönemde olmazsa ve Genel Merkezimiz de uygun görürse görevden kaçmam. Yapabilecek iradeye sahibim.  Hizmet heyecanımdan hiçbir şey kaybetmedim.” diyor.

 

İl Başkanı Haydar Revi’ye duyduğu saygıda kusur etmiyor. “Başkanımız görevinin başında.” diyor.

 

 Terzioğlu Of ilçe Başkanı olarak yalnızca teşkilat hizmetini konu etmiyor. İlçeye alınan yatırımlardaki katkısını ve ilçenin yatırım ihtiyaçlarını da görev biliyor.

 

“Of ilçesinde ilçe başkanlığı yapmak kolay değil… Dengeler var. Siyasi ve sülale dengeleri… Geçmiş ve bugün arasında bile kurmamız gereken dengeler. Bürokraside önemli isimler var. Bilecek ve göreceksiniz. Hizmet için kapılarını çaldığımızda Of ilçe başkanlığının önemini hissettireceksiniz. Of ilçemize çok önemli ve özgün yatırımlar aldık. İlçede başarılan ve halen devam eden projelerin her birinde benim ve teşkilatımın emeği var.

 

Bugün 7-8 bakanın kapısını aracısız çalar telefonla arayabilirim. Partime olan sadakatim bir dava sadakatidir. Bugüne kadar hiçbir ihaleyle işim olmadı. Devletle bir alışverişim olmadı. En güçlü dönemlerde bile olmadı.

 

Bugün ikisi ilçemizden olmak üzere aynı vadiden üç bakanımız var. Kendim için bir tek şey istemedim. Yönetimimdekiler için de istemedim. Yönetimdeki arkadaşlarımın ihale almasına ve takibine izin vermedim. Ben bir dava eriyim ve iliklerime kadar samimiyim.”

 

Sonra kalan 6 aylık sürede hedeflerini dillendiriyor...

“En büyük hedefim, görev süremin sonuna kadar Of’a bir büyük sanayi sitesi ile bir OSB kazandırmak. Bunların altyapısını hazırlıyoruz. OSB’nin sözünü aldık ve yerini hazırlıyoruz. Ayrıca, sanayi sitesi esnafı, mobilyacılarımız, galericilerimiz ve nakliyecilerimizi bir arada tutan bir sanayi sitesi kurabilirsek çok mutlu olacağım.

 

Çok çalıştık, hala aynı heyecanla çalışıyoruz. Of’a ve Trabzon’a hizmeti, bu ülkeye ve bu millete hizmeti ibadet olarak sayıyoruz. Felsefemiz bu…” 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

SAYIN BAŞKAN BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21