Başkan Sarıalioğlu’ndan karatecilere altın

Borçka’da düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasında derece elde eden Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kendilerini altınla ödüllendirdi.

Başkan Sarıalioğlu’ndan karatecilere altın

Artvin’in Borçka İlçesinde düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasına katılan ve dereceye giren Of Belediyesi Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, sporcuları altınla ödüllendirdi.

 

Şampiyonaya 10 sporcuyla katılan Of Belediyesi Karate Takımında 55 kiloda Resul Eroğlu, 49 kiloda Efna Korkmaz, 30 kiloda Zübeyde Doğan ve Tuğçenaz Köroğlu birinci olurken, Oğuzhan Şişik ile Merve Ulusoy ise ikinci oldular.

 

Daha öncede Trabzon’da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri karate ligine de 31 sporcuyla katılan Of Belediyesi Karate Takımı, yapılan yarışmalarda da en fazla madalya alan takım olmuştu. Abdulkadir Zengin, Nisa Nur Kalemci, Hatice Naz Çakıroğlu,  Efna Korkmaz, Merve Ulusoy ve Salih Bayram birinci olurken, 6 siklette ikincilik ve 11 sıklette de üçüncülük elde etmişti.

 

Her iki yarışmada derece yapan sporcuları antrenörleri ve Karate Derneği yöneticileri ile birlikte makamında ağırlayan Başkan Sarıalioğlu, başarılı sporcuları altınla ödüllendirdi.

 

Sporla uğraşan gençlerin hem zihinsel açıdan hem de fiziksel açıdan daha başarılı olduklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Gençlerimiz hem yetiştikleri çağda hem de ileriye yönelik daha aktif, daha sosyal, daha katılımcı, daha kişilikli, paylaşımcı ve başarışlı oluyorlar. Ben hem öğrencilerimizi, hem hocalarımızı hem de velilerimizi kutluyorum. Burada büyük bir emek var ve bunun karşılığı da kazandığınız madalyalardır. Bu madalyalar gelecek hayatlarında onların başarısını arttıracak, yol gösterecek, örnek bir kişilik olacaklar inşallah. Kendisine faydası olmayan bireyler çevresine de fayda sağlayamaz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21