Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Engellilik sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren bir konu olduğunu söyledi.

Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Engellilik sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren bir konu olduğunu söyledi.

 

Başkan Sarıalioğlu, Engellilik sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren bir konu olduğunu vurgulayarak mesajında şunları kaydetti;

 

“Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmanın bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuz olduğu asla unutulmamalıdır. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimizin garantisini vermiyor. Bu duygu ve düşüncelerimle zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini, sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum” diye ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21