Başkan Sarıalioğlu ve vekil Saral'dan afet açıklaması

Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral 19 Eylül’de Of’ta yaşanan afette hasar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

19 Eylül 2014 Cuma gecesi Of’ta yaşanan afetin ardından Of’a gelen Of Belediyesi’nin eski başkanı olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na ve afette zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile ortak basın açıklaması düzenleyen Saral, afet nedeniyle meydana gelen hasarların en kısa sürede giderilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

 

SON 120 YILIN EN BÜYÜK YAĞIŞI

Başkan Sarıalioğlu ile birlikte 3 gündür Ankara’da yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Saral; “Bölgemizin makus talihinden kaynaklı, coğrafyasından kaynaklı, toprağından kaynaklı bu afetleri, sel ve heyelanları hep yaşayageldik. Ancak Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi 120 yılın en büyük yağışı belki de dünyada örneği olmayan 4 saatte metrekareye 164 kg oranında yağmur yağdı. Allah’a hamd olsun ki bu kadar aşırı yağmura rağmen, ağır hasarlara rağmen bir insanımızın dahi burnunun kanamaması bizler için büyük bir teselli olmuştur. Yaşanan bu olaylar ileriye yönelik daha büyük olaylar yaşanmaması anlamında belediye çalışanlarımıza ve halkımıza da önemli görevler yüklüyor. Evlerini bu tarz gelişigüzel yerlere değil, belediyeye veya bu konuyla alakalı olan yerlere danışarak gerekli izinleri alarak yapmalıdırlar. Başkanımızla üç gündür Ankara’da Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş başta olmak üzere DSİ Genel Müdürlüğümüze ve diğer kurumlarımızı ziyaret ettik. İnşallah yaralarının en kısa sürede sarılması için gerekli desteklerini vereceklerini ifade ettiler” dedi.

 

YARALARI EN KISA SÜREDE SARACAĞIZ

Of’un altyapısının sağlam olduğunu ifade eden Başkan Sarıalioğlu, “Bazı çevrelerce Of’un altyapısının çöktüğü şeklinde ifadeler kullanılmaktadır. Bizim alt yapımız sağlam bir yapıdadır. Gerek bizden önceki başkanlarımız ve gerekse bizim dönemimizde altyapıya her zaman öncelik verilmiştir. Fakat son 120 yılın en büyük yağmuru yağdı ilçemize. Tam 164 kg yağmur yağdı ilçemize. Bu bir dünya rekorudur ve bu yağmur tam 4 saat sürdü. Dere yataklarında heyelanların oluşması nedeniyle bu afet maruz kaldık. Oflu hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Çok büyük sabır gösterdiler. Bir kısım bölgelerimizi elektriksiz ve susuz kaldı. Büyükşehir Belediyemizin ve TİSKİ’mizin büyük destekleri ile kısa sürede sorunları çözüme kavuşturduk. Yaraların en kısa sürede sarılması için Ankara’da Sayın Vekilimizle birlikte birçok kurumda görüşmeler yaptık. İnşallah en kısa sürede gerekli yardımlar ilçemize yapılacak. Bu afetler doğal olaylardır ve her zaman yaşanacaktı. Allah beterinden korusun. Ben Allah’a şükrediyorum ki bir vatandaşımızın burnu kanamadı” ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜKŞEHİR VE TİSKİ’YE TEŞEKKÜR

Trabzon Büyükşehir Belediyesine, Ortahisar Belediyesi, TİSKİ ve diğer kurumlara teşekkür eden Başkan Sarıalioğlu; “Üç gün üç gece aralıksız yoğun bir mesai harcayarak Of’un cadde ve sokaklarını temizledik. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ortahisar Belediye Başkanımıza, Genel Sekreterimize, TİSKİ Genel Müdürümüze ve Müdür Yardımcılarına, DSİ Bölge Müdürlüğümüze ve AFAD ekiplerine ve tüm kurumlarımızın çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 7 yıl Önce

ALLAHDAN HEMŞEFRİLERİME GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM AZ DA OLSA BİZİMDE YERLERİMİZDE ZAİYAT VAR AMA EN AZINDAN CAN KAYBI YAŞANMADI ANCAK SAYIN VEKİL DİYORKİ DEREAĞIZLARINDA EV YAPMAMALI UYGUN YERLER İÇİNDE İZİN ALINMALI VATANDAŞIN DERE HATLARINDA EV YAPMAMASI KONUSUNDA KATILIYORUM ANCAK ! SAYIN VEKİL SENİNLE BAŞLAYAN VE ŞU AN BÜTÜN HIZLA DEVAM EDEN UCUBE KENTLEŞMEYİ OFUN YÜKSEK YERLERİNDEN BİR BAK BAKALIM ESERİNİZLE ÖVÜN SORUN SADECE VATANDAŞIN YAPDIĞI EVLERDE DEĞİL HANİ ALT YAPI HANİ DERE ISLAHLARI HES YAPACAĞIM DİYE DERELERİ KANALA ALMA DURUMLARINIZI NE YAPACAĞIZ ?

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 7 yıl Önce

SAYIN VEKİL SORUN SADECE VATANTAŞDAMI BELEDİYE VE HÜKÜMET OLARAK NELER YAPDINIZ OF ALT YAPISINA HES YAPACAĞIM DİYE KANALA ALINAN KOCA DERELER KUŞA CEVRİLMEDİMİ ? NERELERDE İSTİNAT DUVARLARI YAPDINIZ ? ÇOK DEĞİL BİRKAÇ YIL EVVEL YİNE AYNI DURUMLAR İLE KARŞILAŞAN YERLERDE BELEDİYE VE HÜKÜMET OLARAK KALICI BİR DÜZENLEME YAPILDIMI ? BENCE HAYIR AMA YAPDIĞINIZ EN İYİ ŞEY SAYIN CUMHURBAŞKANININ RİZEYE GİDİŞ VE GELİŞLERİNDE OF AHALİSİNİN ELİNE PANKART VERİP EY SEVGİLİ OFA HOŞ GELDİN DEMEKLE OFUN SORUNLARINI KALICI OLRAK ÇÖZDÜNÜZMÜ YAĞMUR YAĞINCA HEMENCE SİYASİ CEVAB HAZIR EFENDİM BU KADAR YAĞMURU BEKLEMİYORDUK BU AFETTİR YAPMAYIN YA OF VE KARADENİZ YAĞMUR ALAN MEMLEKETTİR BUNA GÖRE HAZIRLIKLARINIZI NEDEN YAPMIYORSUNUZ ?

OFLU.
OFLU. - 7 yıl Önce

TÜM YÖNETİCİLERE VE VATANDAŞLARIMIZA ALLAHTAN KOLAYLIK VE GÜZELLİK VERSİN.

BAŞTÜRK
BAŞTÜRK - 7 yıl Önce

taki bınaları nerde yapılmış.idarecilerin bundan haberi varmı
-anadlu öğretmen lisesi nerde yapılmış.yetkililer bılıyormu.
hiç bi bveklentim yok.bugune kadar sardığınız her yara kangrene döndu.tıpkı kupamızgibi.kusura bakmayın

OF.
OF. - 7 yıl Önce

DIŞARDAN YÖNETİCİLİK KOLAY GELİYOR AMA İÇİNE GİRDİNMİ SALLANIYORSUNUZ YİNE DE ALLAH KOLAYLIK VERSİN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21