Başkan Sarıalioğlu ve Kaymakam Fırat canlı yayında

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Havadis’in canlı yayınında Of’un gündemini değerlendirdiler.

Of’un Haber Merkezi sloganı ile kurulduğu günden bu yana Of ve Ofluları bilgilendirmeye devam eden Of Havadis, Of’un gündemini tutmaya devam ediyor. 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile Of Kaymakamı Eyüp Fırat’ı canlı yayında ağırlayan Of Havadis, Başkan Sarıalioğlu ve Kaymakam Fırat’ın açıklamalarını Oflulara ulaştırdı.

Atatürk Bulvarı’nda ve Sanayi Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafeyi korumaları konularında uyarılar yapan Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu, Of Solaklı Deresi’nin her iki yakasında yapımı devam eden regreasyon projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelediler.

Başkan Sarıalioğlu ve Kaymakam Fırat, burada gerçekleştirilen canlı yayında Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın sorularını yanıtladı.

Of Halkının maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduğunu ifade eden Başkan Sarıalioğlu, “Ziyaretimizde birlikte şahit olduk. Esnafımız ve vatandaşlarımız kurallara büyük oranda uyuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte veriyoruz, İnşallah hep birlikte kazanacağız” dedi.

Koronavirüs salgını ile ilk günden beri mücadele ettiklerini belirten başkan Sarıalioğlu; “Temizlik ekibimiz çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Dezenfekte çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Pazar yerimizin ilk haftadan açılmamasına karar verdik. Fırın ve marketlerimizin denetimlerini sürdürüyoruz. Halkımızın sağlığı için her türlü çaba ve gayreti sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Vefa Sosyal Destek Grupları ile vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Başkan Sarıalioğlu; “Devletimiz her türlü desteğini vatandaşlarımızın ayağına kadar götüren Vefa grubu ekiplerimize teşekkür ediyorum. Devletimizin desteğinin yanı sıra hayırsever işadamlarımızın da ciddi destekleri oldu. Of’umuzda ihtiyaçlı hiçbir vatandaşımız yardımsız bırakmayacağız. Ramazan ayında da yarımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Bu vesile ile sizlerin aracılığıyla bizlerden desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

Of halkının uyarılara üst seviyede riayet ettiğini belirten Kaymakam Fırat; “Sayın başkanımızla birlikte sokağa inerek esnafımıza ve halkımıza gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Ama şunu net bir şekilde ifade edebilirim. Halkımız kurallara ve uyarılara gerekli hassasiyeti gösteriyor. Esnafımız maskelerini takmış vaziyette. Sokaktaki vatandaşlarımızın tamamına yakını da sokağa maskeli çıkmış. Bu bizleri son derece mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21