Başkan Sarıalioğlu; Oflular milli ve manevi değerlerine bağlıdır

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Atatürk Büstlerine yapılan saldırıyla ilgili olarak; Oflular milli ve manevi değerlerine bağlı, ATA'sının yanında ve izindedir. Bu provakatif saldırıyı lanetle ve şiddetle kınıyoruz” dedi.

Başkan Sarıalioğlu; Oflular milli ve manevi değerlerine bağlıdır
banner71

Of’ta yaşanan çirkin olayın ardından açıklama yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Saldırıyı lanetle ve şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

Oflular milli ve manevi değerlerine bağlı olduğunu belirten Sarıalioğlu; “Oflular ATA'sının yanında ve izindedir. Bu provakatif saldırıyı lanetle ve şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

OFLULAR CUMHURİYET'İN KURULUŞUNDA VARDIR

Başkan Sarıalioğlu yaptığı açıklamada; “Of Halkımız Rus İşgali sırasında, Çanakkale Savaşı'nda ve Kurtuluş Savaşı Mücadelesi'nde gösterdiği kahramanlıklarla destan yazmıştır. Kurulan Müdafa-i Hukuk Cemiyetlerinde, Erzurum Kongresinde ve CUMHURİYET'in ilanında aktif olarak yer almıştır. OFLULAR ATA'sının ve CUMHURİYET'in yanında yer almaya da devam edecektir.

 

OFLULARI KARALAMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

Saldırıyı aklı başında hiçbir kimsenin kabul edemeyeceğini belirten Başkan Sarıalioğlu; “İlçemizde bazı eğitim kurumlarımızın duvarlarına ve Atatürk Büstlerine yapılan saldırıyı hiçbir aklı başında insan kabul edemez. Durumdan vazife çıkarmaya çalışanlar bilmeliler ki, millet neyin ne olduğunu biliyor. Boğulması gerekenler kazdıkları çukurlarda boğuluyorlar. Bu işlerden siyasi menfaat umanlar; gaflet, delalet ve hatta ihanet içerisinde olanlardır” dedi.

 

SUÇLULAR HAK ETTİĞİ CEZAYI GÖRECEKLER

Olayla ilgili adli ve idari işlemler titizlikle yürütüldüğünü belirten Sarıalioğlu; “Provakasyon amaçlı bu menfur olayı gerçekleştiren fail ya da faillerin tespiti ve yakalanması ile ilgili adli ve idari işlemler titizlikle yürütülmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza ve milletçe sevincimize gölge düşürmeye çalışanlar asla başarılı olamayacaklardır. Bu vesileyle, Of'umuzun, Trabzon'umuzun ve Ülkemizin CUMHURİYET Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21