Başkan Sarıalioğlu Gazetecileri ağırladı

10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemekte basın mensuplarını ağırlayan Başkan Sarıalioğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Of ve Trabzon’da görev yapan basın mensuplarını yemekte ağırladı.

 

Hafta sonu yoğun kar temizleme çalışmaları nedeniyle bugün düzenlenen yemek, Of Sahil Tesisleri Oğuzhan Restoran’da yapıldı.

 

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü Muharrem Mermertaş, Of Medya Derneği Başkanı Yüksel Yaşar ve Dernek Yöneticileri ile Of ve Trabzon’da görev yapan basın mensupları katıldı.

 

Yemekte konuşan Başkan Sarıalioğlu, basın mensupları ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek yemeğe katılan basın mensuplarına teşekkür etti.

 

Günde 20’şer saat çalıştık

Kar yağışının ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Sarıalioğlu, Belediye ve TİSKİ çalışanlarının günde yaklaşık 20 saat çalışarak tüm yolları ulaşıma açtıklarını, açılamayan bazı Mahalle yollarının da gün içerisinde ulaşıma açılacağını söyledi.

 

Yaklaşık 20 mahalleye elektrik verilemediğini ifade eden Başkan Sarıalioğlu; Tedaş İşletme şefi ile görüştüklerini ve en kısa sürede bu mahallelere de elektrik verileceğini ifade etti.

 

Yaşanan aksaklıklar ve zamanında açılamayan yollar için vatandaşlardan özür dileyen Başkan Sarıalioğlu; “19 Eylül tarihinde metrekareye 164 kilogram yağmur düştü. Bu son yüz yılın en büyük afetiydi. Bunun yaralarını saramadan 7 ve 8 Ocak tarihlerinde yağan kar sonucunda bazı mevkilerde kar kalınlığı 180 santimetreyi aştı. Bu yağış da son 51 yılın en yüksek rakamıydı. Gerek Sel afetinde, gerekse bu kar afetinde bizlere her türlü desteği sağlayan başta Trabzon Büyükşehir Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar ve diğer ilçe belediye Başkanlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ö.f.ç
ö.f.ç - 7 yıl Önce

Maşallah gazeteci bolluğu var.Haber yok..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21