Başkan Saral’dan Okullara atık pilmatik

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of’ta eğitim veren ilk ve orta dereceli okullara birer adet ödüllü atık pil toplama ünitesi armağan etti.

Başkan Saral’dan Okullara atık pilmatik

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of’ta eğitim veren okullara birer adet ödüllü atık pil toplama ünitesi armağan etti.

 

Okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Başkan Saral öğrencilere yaptığı açıklamada; “Atık piller çevremizin kirlenmesinde önemli bir etken. Bu pillerin çöpe atılması doğru değil. Bu piller toprağa bile zarar veriyor. Ayrıca içerdikleri kanserojen maddeler yüzünden atık piller sağlığımızı tehdit etmektedir. Bu nedenle evlerinizde ve çevrenizde bulduğunuz atık pilleri çöplere değil, okullarımıza yerleştirdiğimiz bu Ödüllü Atık Pil Matiklere atmalısınız. Bu sayede hem çevremizin kirlenmesinin önüne geçeceksiniz hem de sağlığımız korumamıza yardımcı olacaksınız” ifadelerini kullandı.

 

Of Belediyesi tarafından hazırlatılan Ödüllü Atık Pil Matikler, İsmail Yıldırım İlkokulu, 28 Şubat İlkokulu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu ve İhsan Karadeniz İlk ve Ortaokulu’na yerleştirilerek atık pillerin toplanması ve sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesi amaçlanıyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21