Başkan Saral'dan işçilere jest

Of Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilere ilk altı ay için % 5, ikinci altı ay için % 7 zam verilecek.

Başkan Saral'dan işçilere jest

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Belediye bünyesinde çalışan işçilerin ücretleri için Hizmet-İş Sendikası ile masaya oturdu. Yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanarak imza töreni düzenlendi.

 

İmza törenine Of Belediye Başkanı Murat Saral, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Yanık, Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İhsan Bülbül, Şube Sekreteri Engin Erbaşaran, Teşkilatlanma Uzmanı Hasan Selim, işyeri temsilcileri Ahmet Yaşar Yılmaz ve Cengiz Bulut ile işçiler katıldı.

 

Bir yıllık olarak imzalanan sözleşme ile işçilerin ücretlerine ilk altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 7 oranında artış yapıldı. Sosyal kalemlerde de aynı oranlarda artış sağlandı.

 

Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İhsan Bülbül, Of Belediye Başkanı Murat Saral’a, emeğe ve alın terine gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederken, sözleşmenin çalışanlara hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

 

Of Belediye Başkanı Murat Saral ise yaptığı açıklamada “emek ve alın terinin karşılığını vermek hepimizin görevidir. Gönül ister ki çalışanlarımıza daha fazla ücret verelim. Ama imkanlarımız ortada. Kısıtlı imkanlara rağmen geçen yıl ciddi bir iyileştirme yaparak işçi maaşlarımızı memur maaşlarımızla eş değer seviyeye getirmiştik. Bu yıl da yüzde beş ve yüzde 7 olmak üzere ortalamada yüzde 6’nın üzerinde bir zam verdik. İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21