Başkan Saral’dan Bakan Bayraktar’a ortaokul resmi

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of İlçe Teşkilatını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a ortaokul resmini armağan etti.

Sabah saatlerinde Of’a gelen Bakan Bayraktar Hayrat’ta gerçekleştirdiği bir aile ziyaretinin ardından Gürpınar Beldesi’ndeki Anne ve Babasının mezarını ziyaret etti.

 

Öğlen saatlerinde Of İlçe Teşkilatını ziyaret eden Bakan Bayraktar, Parti Binası önünde Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Çevre esnafıyla da sohbet eden Bakan Bayraktar, parti binasında partililerle bir araya geldi.

 

Dünya ve Türkiye Gündemini değerlendiren Bakan Bayraktar, Türkiye’de stresli bir süreçten geçtiklerini belirterek; “istiyoruz ki evlatlarımız, yavrularımız şehit olarak gelmesin, gözyaşları artık dinsin. Böyle bir gayretimiz var. Bölgemizde Barış ve Kardeşlik sürecine tam destek yok.  % 40-45 civarında bir destek var. Diğer bölgelerde % 70-80 civarında destek var” ifadelerini kullandı.

 

Trabzon’un vilayet olarak Türkiye’de önemli bir yeri olduğunu belirten Bakan Bayraktar “Of’un da ülkemizde önemli bir yeri var. Of’u sadece Of olarak değil, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı olarak bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Buraların da kalkınması için nüfusun artması lazım. Fakültemizi biraz daha canlandırılması lazım. Köy yollarımızı daha güzel hale getireceğiz. Yeni bir bakanlık olarak her tarafa yetişemiyoruz. 2013 yılında bu yatırımlara daha ağırlık vereceğiz. Gençlerimizi iş imkanı sağlamak için adımlar atacağız” diye konuştu.

 

 Buranın çocuğu olarak zor şartlar altında okuduk. O nedenle zorlukları biliyoruz.  Buranın bir evladı olarak, bakan olarak Allah’ın izni ile biz sizin yüzünüzü kara etmeyiz. Hem Of’a hem Trabzon’a ve ilçelerine gerekli destekleri vereceğiz. Tüm Türkiye büyük bir seferberlik başlattık. Kentsel dönüşümü başlattık. Çevre temizliği, derelerin temizliği, katı atıkların ve çöplerin ayrıştırılması noktasında büyük çalışmalarımız var. Mühendislik ve mimarlık hizmetleri ve imar disiplini noktasında önemli adımlar atıyoruz. Buralarda yöresel mimariyi geliştireceğiz. Geliştireceğimiz 20-30 tip projeleri kaymakamlarımıza, belediyelerimize ve muhtarlarımıza sunacağız. Vatandaşımıza teşvik de vereceğiz. Büyük bir gayret içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Bakan Bayraktar’ın Ortaokul eğitimini tamamladığı Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi Kayıt Kütüğündeki 1962-1963 yılına ait fotoğrafını Bakan Bayraktar’a takdim etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçekofli.
gerçekofli. - 9 yıl Önce

Türk Milleti gerçekte Devlet adamlarına çok güzel jetler yapılıyor ama acaba karşılık beklemesiz yapılan bu işlemler layıkı ile yapılıyormu diye düşünüyorum.Sayın Bakanıma saygılar sunarım.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21