Başkan Saral Üniversiteli öğrencilerle buluştu

Of Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen HAS Oda buluşmalarının ilkinde Of TSO Başkanı Erdal Saral, Of Teknoloji Fakültesi’nde eğitim gören Üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Saral Üniversiteli öğrencilerle buluştu
banner71

Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine başlayan Of Gençlik Merkezi, program ve projeleriyle Gençlerin buluşma mekanı oluyor.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özcan Demirel, göreve başlamasının ardından ilçedeki spor etkinliklerine ve gençlik hizmetlerine özel bir önem veriyor.

 

Of Gençlik Merkezi’nin faaliyete başlamasıyla birlikte düzenlediği sosyal ve kültürel faaliyetlerle Gençlik Merkezini gençlerin buluşma mekanı haline getiren Demirel, HAS Oda buluşmalarıyla da Of’un İdari Yöneticilerini üniversiteli öğrencilerle buluşturuyor.

 

HAS Oda buluşmalarının ilkinde Of TSO Başkanı Erdal Saral, Of Teknoloji Fakültesi’nde eğitim gören Üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi.

 

Öğrencilerle hayatının önemli dönüm noktalarını paylaşan Başkan Saral, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

 

Öğrencilere mutlaka en az bir yabancı dil öğrenmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Saral; “Bir dil bile yetmez. Ben işim gereği Rusya’da ticaret yaptım. Kereste işi yaptım. İş gereği Rus firmalarıyla ve işadamlarıyla görüşmeler yapıyordum. Rusça bilmediğim için tercüman arkadaşım aracılığı ile görüşüyorduk. Ben kerestelerin özelliklerini, farklılıklarını, iyi yönlerini anlatırken tercüman arkadaşım söylediklerimi bir cümle ile karşı tarafa aktarıyordu. Karşı tarafında da uzun uzun konuşmalarını bir cümle ile bana aktarıyordu. Anladım ki bizim uzun uzun anlattığımız özellikleri es geçerek sadece kereste satmak istediğimizi, onun da tamam alalım cümlelerini aktarıyordu. O gün Rusça öğrenmeye karar verdim ve ısa sürede Rusça öğrenerek kendi ticaretimi kendim yapmaya başladım. O nedenle en az bir ama olursa iki yabancı dil öğrenmelisiniz” diye konuştu.

 

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Saral programın sonunda öğrencilere kitap hediye etti.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21