Başkan Muratoğlu'ndan Gazeteciler Günü Mesajı

Of Medya Derneği Başkanı Ahmet Muratoğlu, 10 Ocak günü kutlanan 'Çalışan Gazeteciler Günü' ve 'İdareciler' günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Muratoğlu'ndan Gazeteciler Günü Mesajı
banner71

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve İdareciler günü ile ilgili yazılı mesaj yayınlayan Dernek Başkanı Ahmet Muratoğlu, medya sektörünün her kesim insanı yakından ilgilendirdiğini ve aynı şekilde yakinen etkilediğini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

 

"Halkı olumlu veya olumsuz yönde etkileyen en önemli meslek olan Gazetecilik, gerçek manada hak ettiği değeri görmemektedir. Bu değeri sadece maddiyat açısından değil, manen de değerlendirmek gerekir.

 

Gazeteciler çalıştıkları bölgelerde eğer halkın ve yönetimin direkt veya dolaylı baskısını üzerlerinde hissediyorlarsa, o yerde gazetecilere gerçek manada değer verilmiyor demektir. Bunun için halkın yararına olan haberleri yapan gazetecilere idarecilerin ve halkın saygı duyması gerekiyor. Yapılan bir haber elbette birilerini üzecek ve birilerini de sevindirecektir. Fakat genel kişilerin menfaatlerini değil halkın menfaatlerini gözetir şekilde yapılan haberlere saygı duyulması gerekiyor. Maalesef bu saygıyı gerek bölgemizde, gerekse ülkemizde göremiyoruz.

 

Gazetecilere değer vermek 10 Ocak gününde yayınlanan mesajlar, veya yapılan programlar ile ortaya koyulmaması gerekiyor. Esas değer Gazetecilerin halkın yararına yaptıkları haberlere saygı duymak ve kendi aleyhlerinde olsa dahi teşekkür etmekle olur.

Bu duygu ve düşüncelerle insanların doğru haber almaları için gece gündüz fedakarca çalışan bütün gazetecilerin ve İdarecilerin gününü kutluyorum."

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21