Başkan Muratoğlu’ndan Başkan Sarıalioğlu’na ziyaret

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu ziyaret eden Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, ‘İlçemize yapılacak bütün hayırlı projelerin mağduriyet yaşatmaması kaydıyla yanında yer alacağız’ dedi.

Başkan Muratoğlu’ndan Başkan Sarıalioğlu’na ziyaret

Of’un Sulaklı Mahallesinde yer alan Yalı Caddesi, Orta Sokak ve Cumhuriyet Caddesini kapsayan ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile ilgili esnaftan aldıkları şikâyetleri Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na ileten Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, ‘İlçemize yapılacak bütün hayırlı projelerin mağduriyet yaşatmaması kaydıyla yanında yer alacağız’ dedi.

Geçtiğimiz hafta Yalı Caddesi, Orta Sokak ve Cumhuriyet Caddesinin esnaflarını ziyaret edip şikâyetlerini dinleyen ve kayda alıp basına servis eden Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı, bu şikâyetleri Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu’a iletmek üzere İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile ziyaret gerçekleştirdi.

Saadet Partisi olarak hiçbir hayırlı projeye karşı olmadıklarını dile getiren Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, “Bizler insanlık için fayda sağlayacak bütün hayırlı projelere destek veren ve vermeye de devam edecek olan partiyiz. İlçemize yapılacak olan Kentsel Dönüşüm projesinin yanında yer aldığımız gibi esnafımızın da yanında yer alıyoruz. Ancak hangi proje olursa olsun insan için yapıldığını dikkate alarak hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmemesini de projeler için olmazsa olmaz olarak düşünüyoruz.”diyerek yaşanılabilir bir Of için yapılacak çalışmalara destek vereceklerini ifade etti.

Kendilerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu’na teşekkür eden İlçe Başkanı Muratoğlu, “İlçemizde yaklaşık 120 işyeri sahibi ve esnafın şikâyetleri üzerine kendilerini birebir ziyaret ederek dillendirdikleri şikâyetleri dinleyip kaydettik. Yaptıkları şikâyetlere hiçbir ekleme yapmadan bazı uç noktadaki eleştirileri çıkartıp yerel ve ulusal medyaya, sorunun çözülmesi için servis ettik. Dillendirilen tepkilerin her noktadan duyulmasından kısa süre sonra projeyi yapacak olan TOKİ Başkanının katılımı ile bir toplantı düzenlendi ve esnafların şikâyetleri dinlendi. TOKİ Başkanı Sayın Ömer Bulut esnafa sunulan projenin daha geliştirilmişini mal sahipleri ve esnaflara sundu. İşyeri sayısının artırıldığı, kiracı esnaflara maddi yardımların yapılacağı, hatta 10 yıl ödemeli faizsiz kredilerin de verileceği söylendi. Bizimde bulunduğumuz bu toplantıdan edindiğimiz intiba, gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretlerinin mağdur edildiğini söyleyen mal sahipleri ve esnafların büyük ölçüde fayda sağladığı oldu. Yapmış olduğumuz bu ziyarette de Belediye Başkanımız Sayın Salim Salih Sarıalioğlu, hiçbir esnafı mağdur etme gibi bir düşüncesi olmadığını, esnaflarla olan istişarelerin devam edeceğini ve sonuca varacaklarını söyledi. Bizler de bu kapsamda hayra motor olma adına yaptığımız biz ziyaretlerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21