Başkan Ayaz’dan Çaykur’a kota eleştirisi

Yeniden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, Çaykur’un 2.sürgün için açıkladığı 450 Kg kotanın yanlış bir karar olduğunu açıkladı.

Başkan Ayaz’dan Çaykur’a kota eleştirisi

Çaykur 2. Sürgün Yaş Çay Alımına dekara 450 kg, kontenjanı ise 50 kg olarak açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, yaptığı açıklamada Çaykur’un 2.sürgün için açıkladığı 450 Kg kotanın yanlış bir karar olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

İşte Başkan Ayaz’ın açıklaması;

1.Sürgünde Dekara 600 kg olan kotanın 2. Sürgünde 650 kg olması gerekirken 450 kg a düşmesi yine Çaykur’un yanlış politikalarından bir tanesi olup eleştirilmesi ve derhâl düzeltilmesi gereken bir konu olduğu bilinmelidir.

Diğer taraftan Çay hasatı başlamadan kontenjanlı bir şekilde yaş çay alımına başlayacak olmasını OLUMLU karşılıyorum. Kontenjansız alım yapıldığı zamanlarda müstahsiller ÇAYKUR kotolarını iki-üç günde doldurup tamamem özel sektörün iki dudağına bakmaya mecbur kalmak zorunda kalıyordu ve hep birlikte özel Sektöre çay satmaya yöneliyordu. En azından kötünün iyisi olarak bu metodun mustahsilin yararına olduğunun kanaatindeyim.

Bu vesileyle Bütün Çay Müstahsillerimize kazasız belasız hayırlı bereketli sezon geçirmelerini cenab-i ALLAH’tan niyaz ederim.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21