banner80

Başarı için ev okula daha yakın olmalı

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen ve 3 gün sürecek “Evin Okula Yakınlaştırılması ve Değişen Anne Baba Rolleri” Projesi kapsamında “Çocuğun Akademik Başarısında Ailenin Rolü” konulu ilk seminer gerçekleştirildi.

Başarı için ev okula daha yakın olmalı
banner71

Başarılı bir eğitim- öğretim hayatı için eğitimin önemli unsurlarından olan ailenin okula yakınlaştırılması bakımından Of’ta güzel projeler yapılmaya devam ediliyor.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda “Evin Okula Yakınlaştırılması ve Değişen Anne Baba Rolleri” Projesi hayata geçiriliyor.

 

Okulun Konferans salonunda düzenlenen ve üç gün sürecek olan projenin açılışına Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı İzzet Keleş de katıldı.

 

Proje açılışında velilere seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Eğitim öğretimde okul, öğrenci, veliden oluşan üç unsur çok önemlidir. Yıllarca bizler bu üçlü sacayağın önemli ayağı olan veli ayağını eksik bıraktık. Şükürler olsun ki son yıllarda velilerimiz okullarımıza sık sık geliyor, öğrencisi ile ilgili gelişmeleri daha yakından takip ediyor. Bu hassasiyetinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Burada edineceğiniz önemli bilgilerle çocuğunuzla iletişim kurmada ve ona yaklaşmada daha faydalı olacağınıza inanıyorum. Böylece çocuğunuz daha başarılı ve mutlu olacaktır. Okul yönetimimizi, projede görev alan konuşmacıları ve sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

Ülkemizde son 15- 20 yılda eğitim adına çok güzel şeyler yapıldığını ifade eden Of Kaymakamı Eyüp Fırat ise yaptığı konuşmada; “Göstermiş olduğunuz ilgi ve katılım nedeniyle sizleri tebrik ediyorum. Ülkemizde son 15- 20 yılda eğitim adına çok güzel şeyler yapıldı. Ülkemizin eğitimdeki başarısında en önemli etkenlerden birisi de sizlerin eğitimin içinde yer almanızdır. Burada alanında uzmanlaşmış kişilerin vereceği bilgiler sizlerin hayatına çok şeyler katacağına inanıyorum. Böylece hem sizler çocuklarınıza karşı yaklaşımda daha faydalı olacak hem de çocuklarınız daha mutlu olacaktır. Böyle anlamlı ve güzel projede bizleri sizlerle buluşturan başta Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü olmak üzere okul idaresi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Üç gün sürecek projenin ilk gün birinci oturumda “Çocuğun Akademik Başarısında Ailenin Rolü” konusu Türkçe Öğretmeni Murat Sarıusta tarafından sunulurken, ikinci oturumda “Ergenlik Dönemi ve Özellikleri, Ergenlikte Davranış Bozuklukları ve Çözüm Yolları” konusu Eğitim Hemşiresi Emel Yılmaz tarafından sunuldu.

 

İkinci günün birinci oturumunda 20 Mart Salı günü, “Aile İçi İletişim ve Öğretmen, Öğrenci, Veli İletişimi” konusu Gizem Bıyık ve Gökhan Bıyık adlı öğretmenler tarafından, İkinci oturumunda ise “Televizyon, Cep Telefonu, İnternet ve Sosyal Medya (Fırsatlar ve Tehditleri)” Müdür Yardımcısı Savaş Ayar tarafından sunulacak.

 

Üçüncü gün 21 Mart Çarşamba günü birinci oturumda, “Çocuklarda Ahlaki Gelişim” konusu İsmail Küçükakyüz hoca tarafından, ikinci oturumda ise “Çocukluk ve Gençlik Döneminde Spor, Sanat ve Kültürel Etkinlikler” konusu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel tarafından sunulacak.

 

Davetlilere çay ve pasta ikramının yapıldığı projenin sonunda düzenlenecek törenle katılımcılara katılım sertifikası verilecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21