Barbaros Caddesi’nin cehresi değişecek

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Barbaros Caddesi esnafıyla bir araya geldiği sabah kahvaltısında yaptığı açıklamada Barbaros Caddesi’nin baştan aşağı yenileceğini söyledi.

Barbaros Caddesi’nin cehresi değişecek

Of Belediye Başkanı Murat Saral, kahvaltılı esnaf buluşmaları çerçevesinde Of’un Barbaros Caddesi’nde hizmet veren esnafla kahvaltıda bir araya geldi.

 

Nur çay ocağında düzenlenen kahvaltıya Başkan Saral’ın yanı sıra Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu ve cadde esnafı katıldı.

 

Esnaflıktan gelen bir başkan olduğu için esnafı iyi anladığını belirten Başkan Saral, “Bizler de sizler gibi ekmeğimizi kazanma mücadelesi verirken rabbim bizlere sizlere hizmet etme görevi nasip etti. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için zaman zaman farklı bölgelerimizde hizmet veren esnafımızla bir araya geliyoruz. Amacımız sizlerin fikir ve düşüncelerini de alarak çalışmalarımızı sizlerin isteği doğrultusunda yapmaktır” dedi.

 

Barbaros Caddesi’nin baştan aşağıya yenileyeceklerini belirten Saral, “Barbaros Caddemiz Of’umuzun en önemli bağlantı noktalarından biri. Yoğun bir yaya ve araç trafiği var. Ancak araçlarımızın gelişigüzel parkları nedeniyle yayalarımız burada sıkıntı çekiyorlar. Vatandaşlarımızın ve sizlerin talepleri doğrultusunda burası için güzel bir proje hazırladık. Yaya kaldırımlarını genişleterek araç trafiğini akışkan hale getireceğiz. Uygunsuz parkları önleyeceğiz. Ferah bir cadde olacak. Esnafımızın işlerinin artacağını umuyorum. İnşallah kıs abir süre içerisinde kazmayı vuracağız. Çalışmaları gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya şeklinde yaparak 10 Haziran’a kadar bu çalışmaları tamamlayacağız” diye konuştu.

 

Caddenin iç kısmında kalan eski kadınlar pazarının da yeniden dizayn edileceğini belirten Saral, “Bu alanda çocuk oyun parkı, bayanların ve ailelerin oturup çocuklarıyla eğlenebileceği çay içebileceği bir yer yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Halk Eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslarda eğitim alan bayan kardeşlerimizin ürünlerini sergileyebileceği ve satış yapıp gelir elde edebileceği bir yer yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kahvaltı ve sohbeti nedeniyle Başkan Saral’a teşekkür eden esnaf, yaz mevsimi olması nedeniyle çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının önemli olduğunu ve bunun da başarılacağına inandıklarını ifade ettiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ÇOK GÜZEL BİR DAVRANIŞ BAŞTA SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLMAK ÜZERE KATILIUMCILARA DA TEŞEKKÜR EDER ÖMÜR BOYU SAĞLIK VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE SEVGİLER SUNARIM.

yılmaz çan
yılmaz çan - 9 yıl Önce

Bir avuç asfaltta sanayi caddesindeki çukurlara dökseniz.

yılmaz çan
yılmaz çan - 9 yıl Önce

AMAÇ TRAFİĞİ Mİ AZALTMAK İŞLERİ Mİ ARTTIRMAK.
YOL GEÇMİŞTE TEK YÖN YAPILDI TUTMADI.
ŞİMDİ DARALTILACAK TRAFİK AÇISINDAN DAHA KÖTÜ OLACAK.
PARKOMAT SİSTEMİ KALDIRILMAMALIYDI ETKİN BİR ŞEKİLDE TÜRKİYENİN DİĞER ŞEHİRLERİNDE OLDUĞU GİBİ UYGULANMALI VE BELEDİYEYE DÜZGÜN BİR GELİR AKTARARARAK GEREKİRSE BU PARAYLA KATLI OTOPARKLAR İNŞA EDİLMELİYDİ.
OF TAKİ BU ARAÇ YOĞUNLUĞU VE OTOPARK YOKLUĞUYLA DEĞİL SABAH KAHVALTISI ÖĞLE YEMEĞİDE YESENİZ KALICI ÇÖZÜM BULAMAZSINIZ.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21