Barbaros Caddesi Of’un ışıldayan yüzü oluyor

Of’un en merkezi caddelerinden biri olan ve kısa süre önce yenilenmesine başlanan Barbaros Caddesi’nin yaya kaldırımları genişletilerek araç geçiş yolu asfaltlandı.

Barbaros Caddesi Of’un ışıldayan yüzü oluyor

Of’un en merkezi caddelerinden biri olan ve Atatürk Bulvarı ile Ömereağa Bulvarı’nı birbirine bağlayan Barbaros Caddesi baştan aşağı yenilendi.

 

Of Belediye Başkanı Murat Saral, Mayıs Ayı’nda Cadde esnafıyla bir araya geldiği sabah kahvaltısında yapmış olduğu açıklamada caddenin kaldırımlarının genişletilerek caddede yaya ve araç trafiğinin akışkan hakle getirmek istediklerini ifade etmişti.

 

Başlatılan çalışmalar neticesinde Caddenin alt yapısı komple yenilendi. Yaya kaldırımları genişletilen caddede araç geçiş yolu asfaltlanarak cadde yaya ve araç trafiğine açıldı.

 

Çalışmaların planlandığından biraz uzun sürdüğünü belirten Başkan Saral, “Biz planlamamızı yaparken çalışmalara gece de devam etmeyi planlamıştık. Ancak Bölgede yaşayan vatandaşlarımızı rahatsız etmemek için gece çalışmalarımızı yapamadık. Alt yapının sağlam olduğunu hesaba katmıştık ancak kazmayı vurunca özellikle yağmur kanallarının akarlara bağlanmamış olduklarını gördük. Bu aksaklıkları tekrar yaşamamak için alt yapıyı komple elden geçirdik. Yaya kaldırımlarımız genişleterek vatandaşlarımızın kaldırımları etkin kullanmasını sağladık. Caddenin aydınlatmasını da yaptık. Sürücülerimiz biraz hızlı seyrediyor. Hız engelleyicileri de yerleştireceğiz. Ayrıca parkı önlemek için de yolu sabit dubalarla böleceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan çalışmaların ardından caddenin güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten esnaf ve vatandaşlar, Başkan Saral’a teşekkür ettiler.

Vatandaşlar, Başkan Saral’dan diğer cadde ve sokakların da yenilenmesini talep ettiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan yazıcı
erkan yazıcı - 9 yıl Önce

caddeyi biliyorum...pazar kurulduğu günler çok kalabalık...kaldırımlar genişletilmeliydi bana göre...bu cadde tek yön dğeil hatırladığım kadarıyla...tek yöne indirilmeli ve kaldırımlar genişletilmeliydi...ayrıca of gibi yerlerde bu kadar asfalf bence gereksiz...çok güzel taşlar üretiliyor, onlarla kaplanabilirdi. ayrıca caddenin çevre düzenlemesi yapılıyor mu bilmiyorum... kent mobilyalarıyla süslenebilir. ışıklandırılabilir...asfalt döküp araç trafiğini çoğaltmak bana göre yanlış...

Editörün Notu:
Haberde Yaya Kaldırımlarının genişletildiği ve ışıklandırmanın yapıldığı yer alıyor.Çalışmanın amacı yolu asfalt dökmek değildi zaten. Amaç kaldırımları genişletmek ve yayaların daha güvenli yürümesini sağlamaktı.

ofun misafiri
ofun misafiri - 9 yıl Önce

of'da belediyenin çalıştığını(!) görmek güzel.ancak yolların tamamı gözden geçirilmeli.hepsi birbirinden kötü bir de 50 m de bir yapılan koca koca yavaşlatıcılar düzenlenmeli!!!

Adem YAZICI
Adem YAZICI - 9 yıl Önce

sayın başkan of'a her geldiğime postaneni yanındaki bimin önü ve yanındaki sanırım çizgi ollsa gerek araçların gelişigüzel park etmelerinden dolayı bir kargaşalık ve tıkanıklık meydana geliyor.umarım bir çözüm bulunur.saygılarımla

OSMAN OSMANOĞLU
OSMAN OSMANOĞLU - 9 yıl Önce

KISA ZAMANDA BUNCA PROJELERE İMZA ATAN VE ÇALIŞMALARINA DİMDİK DEVAM EDEN BAŞKANIMIZ VE YOL ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR EDERİZ

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21