Ballıca’da 30 yıllık yol hayali gerçek oldu

Ballıca Belediyesi tarafından başlatılan “yolsuz ev kalmayacak” projesi kapsamında Beldenin Yavuz Selim Mahallesi Çiğdem Sokak’ta bulunan 14 evin 31 yıllık yol hayali gerçekleşti.

Ballıca’da 30 yıllık yol hayali gerçek oldu

Ballıca Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışmaları kapsamında Beldenin Yavuz Selim Mahallesi Çiğdem Sokak’ta bulunan 14 eve yeni yol yapıldı.

 

2003 yılında dönemin Belediye Başkanı Ömer Albayrak tarafından başlatılan ve 2004 yılında göreve başlayan Hasan Çakır tarafından devam ettirilen çalışmalar, kapsamında yaklaşık 800 metrelik yolun bazı kısımlarında istinat duvarları yapılmış, ancak yol tamamlanamamıştı.

 

Bazı vatandaşların yer vermemesi nedeniyle yapılamayan yol, 2009 yılında göreve başlayan Belediye Başkanı Emin Bilgin’in devreye girmesi ile aşılarak yol çalışmaları 2012 yılında yeniden başladı. Yolun kalan kısımlarının alt ve üst istinat duvarları yapılarak dolu ve betonlaması da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Vatandaşların da katkıları ile önemli bir sorunu çözdüklerini belirten Ballıca Belediye Başkanı Emin Bilgin, “Göreve başladığımız zaman vatandaşlarımıza yolsuz ev kalmayacak sözümüzü vermiştik. Bu çerçevede daha önce de yolu olmayan evlerimize yolu getirmiştik. Burada ise çok büyük bir sorunu çözüme kavuşturduk. 14 evimizin yol sorununu çözdük. 2013 yılında hala sırtında hasta taşıyan insanlarımız vardı. Sırtında malzeme taşıyarak ev yapan vatandaşlarımız vardı. Şükürler olsun bu sorunu çözdük. Vatandaşlarımızın da çok önemli katkıları oldu. Çalışmalarımıza destek verdiler ve bu yolu tamamlayarak ulaşıma açtık” diye konuştu.

 

Köyün ana yollarının1972 yılında yapıldığını ve 31 yıldır evlerine patika yoldan ulaşım sağladıklarını belirten Dursun Ali Yalçınkaya; “Çok mutluyum. Allah bize bu günü gösterdi. 1982 yılında komşularımızın da yardımlarıyla sırtımızda yük taşıyarak evimi inşa etmiştim. O gün bugündür yol hayali kuruyorduk. Bugün bu hayalimiz gerçek oldu. Yolun yapımına katkı veren eski başkanlarımıza ve şimdiki Belediye Başkanımız Emin Bilgin’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Ömür geçti ama yola kavuştuk” diyerek yol sevincini dile getiren Yusuf Ersoy. “Yıllarca hastalarımızı ve yaşlılarımızı sırtlarımızda taşıdık. Sırtımızda malzeme taşıyarak evlerimizi yaptık. Belediye kurulduktan sonra yol çalışmaları başladı. Ömrümüzün sonunda yola kavuştuk. En azından komşularımız tabutumuzu kolay taşıyacaklar” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 9 yıl Önce

yıllarca köydeki evim ana yola çok uzak olması münasebetiyle yolsuzluğun ne demek olduğunu çok iyi bilirim onun için şimdi nerde bir yeni yol vurulursa sanki bana yol yapılıyor coşkusuna kapılırım. bu yolların yapılmasına emeği geçen başta emin başkanımız olmak üzere operatöründen yağcısına kadar tüm kardeşlerime sonsuz teşekkürler.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

EMEĞİ GEÇEN BAŞTA ESKİ VE YENİ BELEDİYE BAŞKANLARI OLMAK ÜZERE TÜM PERSONELLERE DE TEŞEKKÜR EDER ÖMÜR BOYU SAĞLIKLI VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE.

Derya şen
Derya şen - 9 yıl Önce

hala daha yavuz selim mahallesinde çalışmalarınızı devam ediyorsunuz merak ediyorum ballıca belediyesi sadece 2. köprünün olduğu bölgedenmi ibaret.. bide bizim mahalleye gelinde rezilliği görün ne zaman yol gelirse ozaman yolsuz ev kalmayacak deyin 30 yıllık hayaliniz sizin gerçekleşmiş ama bize bi 30 yıl daha hayal kurmak kaldı heralde..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21