Ballıca’da 13 hafız icazet aldı

Ballıca Beldesi Büyük Mahalle Kur’an Kursu’nda düzenlenen 9.dönem icazet merasiminde hafızlığını tamamlayan 13 hafız mezun oldu.

Ballıca’da 13 hafız icazet aldı
HABERİN GALERİSİ
Ballıca İcazet 2013

Ballıca İcazet 2013

Ballıca Beldesi Kur’an Kursu’nda düzenlenen merasimde hafızlığını tamamlayan 13 hafız mezun olurken, törene katılan hocalar okudukları Kur’an-ı Kerim ve yaptıkları vaazlara cemaate Kur’an ikliminde bir gün yaşattılar.

 

Ahmet Yaşar Hocaefedi ve Dr. İhsan Şenocak hocanın vaaz verdiği programda Hafızlar ve İshak Danış hoca Kur’an-ı Kerim okudu.

 

Of’taki Kur’an Kurslarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Of Müftüsü Recep Onat, “Ballıca Kur’an Kursumuzun tarihi geçmişine baktığımızda burada Cumhuriyetten önceki dönemlerde başlayan Medrese Eğitiminin bugün halen devam ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Mükemmel bir eğitim tesisi ve mükemmel bir eğitim var. Çok sayıda hafız yetiştiren kursumuz bugün 13 tane daha hafız kardeşimizi yetiştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu kursumuzun ayakta durmasını sağlayan, katkıları ile öğrencilerin yetişmesine vesile olan hayırseverlerimize ve onları yetiştiren hocalarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İcazet alan öğrencilerin kısa süreleri okumasının ardından Arsin Yeşilyalı Kur’an Kursu Öğreticisi Ahmet Özdemir Hoca’nın yaptığı dua ile icazet merasimi sona erdi. Törenin ardından Hafız öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Törene Of Müftüsü Recep Onat, Hayrat Müftüsü Hayrettin Kılıçbay, Mardin Yeşilli Müftüsü Selahattin Yılmaz, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Vahap Kapıcıoğlu, Ballıca Belediye Başkanı Emin Bilgin, Gürpınar Beleidye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumapazarı Belediye Başkanı Ahmet Saral, Bölümlü Belediye Başkanı İsmail Mercan, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, Trabzonspor Kulübü Eski Başkanı Nuri Albayrak, İşadamı Bayram Albayrak, icazet alan hafızların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

ALLAH TEKRARINI NASIP ETSİN.

Abdulbaki ÖZTEMEL
Abdulbaki ÖZTEMEL - 8 yıl Önce

Ballıca Beldesi Kur'an Kursu'ndan mezun olan hafız öğrencileri tebrik eder, yatiştiren hocalarının başarılarının devamını diler, okumalarına vesile olan tüm hayırsever vatandaşlarımızın iki cihanda aziz olmasını yüce rabbimden niyaz derim.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21