Ballıca Değirmeninde mısır öğütüp mısır ekmeği pişirdiler

Of Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencileri Ballıca Değirmeninde mısır öğütüp elde ettikleri mısır unlarıyla sınıfta hamur yoğurup mısır ekmeği pişirdiler.

Ballıca Değirmeninde mısır öğütüp mısır ekmeği pişirdiler

Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu 4.sınıf öğrencileri eğitim ve öğretimlerine sadece sınıf içerisinde değil, sınıf dışında da devam ediyorlar.

 

Yıl boyunca Of’taki çok sayıda kurumu ziyaret eden öğrenciler kurumları yakından tanıyarak faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

 

Sadece Ballıca’ya değil bölgedeki çok sayıda vatandaşa hizmet veren ve su ile mısır öğüten Ballıca Değirmenini de ziyaret eden öğrenciler değirmenin mimarı Ballıca Belediyesi Eski Başkanı Hasan Çakır’dan değirmenin yapımı ve mısır öğütmesi hakkında bilgiler aldılar.

 

Değirmende mısırın nasıl öğütüldüğünü öğrenen ve yanlarında getirdikleri mısırları öğüterek mısır unu elde eden öğrenciler, sınıflarında öğretmenleri eşliğinde mısır ekmeği hamuru yoğurdular.

 

Yoğurdukları hamuru evlerinden getirdikleri tepsilere koyarak fırına götüren ve pişmesini sağlayan öğrenciler mısır ekmeğinin hangi aşamalardan geçtiği uygulamalı olarak öğrendiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AZİZ ÖZKAN
AZİZ ÖZKAN - 5 yıl Önce

ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ....bu gençler hayatı öğrenirler...
tebrikler sebep olan herkese

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21