banner80

Bakan Soylu Hükümet Konağını açtı

İki yıl önce yapımına başlanan Of’un yeni Hükümet Konağı İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

banner71

2016 yılı Mayıs ayında yıkılarak yeniden yapımına başlanan Of Hükümet Konağı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Adayları Vehbi Koç, Bahar Ayvazoğlu, Eski Milletvekili Kemalettin Göktaş, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Törende konuşan Bakan Soylu; "Bu güzel ülkede ne yapılıyorsa biliniz ki sizin iradenizle yapılıyor. Ama elbette ki bu kararlılığı bilen, anlayan, bundan güç alan bir siyasi irade ve lider vardır. İşte o lider Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın Of'a sevgi ve hasretlerini getirdim. Bizi buradan güçlü Ankara'ya gönderin dedim. Hatırlıyorum. Siz bize güç verdiniz, partimiz, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bizi önce Çalışma Bakanı sonra İçişleri Bakanı yaptı. Gelemediğim zamanlar oldu ama buralar hep burnumda tüttü. Elimizden geldiğince çalıştık. Şehir hastanemizin yakında ihalesi yapılıyor. Arsin'de binlerce kişiye imkan sağlayacak yeni bir iş alanı oluşuyor, Arsin yatırım adası ve ilk kez bir kanun Trabzon için çıktı. Bitmeyen Şenol Güneş kompleksini bitireceğiz dedik ve bitirdik. Trabzon'da ağız diş sağlığı hastanesi var ve uzun zamandır bitmiyordu onu da bitirdik. Trabzon'a 2 üniversite dedik ve KTÜ'nün yanında Trabzon üniversitesinin oluşmasını sağladık. Erzincan Trabzon demiryolunu söyledik, uygulama projesi çıktı. Bayburt'u Çaykara'ya bağlayacak muhteşem bir tünel yapılıyor. 2 buçuk yılda görevde olduğumuz sürece ilçelerimizin hükümet konaklarını yaptık, Of, Yomra, Araklı, Dernekpazarı... İlçelerimize yapılan tek hizmet sadece bunlar değil. İnşallah bu hizmetler devam edecektir. Cumhurbaşkanımız sefer görev emriyle çalışıyoruz. Mesele hizmet ve memleket meselesidir. Şimdi İstanbul'da 2. bölgeden  milletvekili adaylığımızı devam ettireceğiz. Gücüm, takatim neye yeterse, hangi görevde olursam olayım bize vermiş olduğunuz şerefin borcunu ödeyebilmek için sizlere amadeyim. Of hükümet konağımızın bir an önce tamamlanıp açılışının yapılması için başkanımızı, kaymakamımızı, müteahhiti bezdirdim. Nihayet açılışımızı yapıyoruz. İnşallah Adalet binamız da önümüzdeki dönemin en güzel eserlerinden biri olarak kazandırmış olacağız ve hep birlikte Of'umuzun daha gelişmiş olması için çalışacağız. Müteahhitinden mühendisine valilik personelinden işçisine kadar buraya emek veren herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

 

Bakan Soylu'nun konuşmasının ardından kurdela kesilerek Of Hükümet Konağı'nın açılışı yapıldı. Açılışın ardından Hükümet Konağı’nı gezen Bakan Soylu, Kaymakamlık Makamında protokol üyeleriyle kısa bir süre sohbet etti.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 3 yıl Önce

SAYIN BAKANIMIZ TARAFINDAN AÇILAN YENİ YAPILAN HÜKÜMET KONAĞI HEM HALKIMIZA HEMDE ÇALIŞANLARA HAYIRLI OLUR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21