Bakan Soylu Evet mitinginde Oflularla buluştu

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu Of’ta düzenlenen EVET mitinginde hemşerilerinden destek istedi.

Bakan Soylu Evet mitinginde Oflularla buluştu

BAKAN SOYLU OF’TA COŞTU


16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halkoylaması öncesinde Of’ta düzenlenen mitingde hemşerileriyle buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli mesajlar verdi.

 

KİMSE MIR MIR EDEMESUN

Of’tan büyük bir rekor beklediğini ifade eden Soylu; “O kadar güçlü bir oy verin ki Of, Hayrat, Sürmene, Çaykara, Dernekpazarı hepsi o kadar güçlü bir oy verin ki, bu uşağınıza öyle sahip çıkın ki bu uşak terörle mücadele ederken kimse kafasında mır mır etmesin.  Sizi mahcup etmeyeceğimize inanabilirsiniz” diye konuştu.

 

OPERASYONLARLA ÜLKEMİZİ GERİ GÖTÜRÜYORLAR

Bakan Soylu konuşmasında; “Mevcut sistem ülkemizi zayıflatmak üzere kurulmuştur.  Bu sistem ülkemizi yüzde 7500 faizlere mahkum etmek üzere kurulmuştur. Tam kendimizi düzelttik, toparlandık derken bir döviz operasyonuyla, bir devalüasyonla ülkemizi yüzde 70 fakirleştiriyorlar.

 

BU YENİ SİSTEM OYUNLARI BOZACAK

Yeni sisteme değinen Soylu; “ Bu yeni sistem, artık Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlere müsaade etmeyecek. Bu yeni sistem, artık Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını engellemeye çalışanlara müsaade etmeyecek.  Bu sistem istikrar üretecek. Milli iradeyi demokrasiye hakim kılacak. Bu sistem milleti merkeze oturtturacak. Millet karar verecek. Bu yeni sistemde herkesin ayağına, yani milletin ayağına gideceksin. Yeni sistem, çatışma, kavga üretmeyecek. Yeni sistem, laf değil iş üretenlerin sistemi olacak. Ülkeye, millete, devlete hizmet edenlerin sistemi olacak. Yeni sistemde herkesin birbirini kucaklayacağı topyekün bir kalkınma olacak. Yeni sistem bu ülkeye gençlerle beraber dinamizm getirecek” ifadelerini kullandı.

 

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKSUN

“Topyekün kalkınmak, topyekün gelecek için herkes elini taşın altına koysun” diyen Soylu; “Herkes sorumluluğun altına girsin, gençler bir dinamizm ile karşılaşsın diye gençlerin getireceği yeni bakışı, enerjiyi herkes alsın diye herkes elinden geleni yapsın” diye konuştu.

 

TERÖRLE MÜCADELE SİYASİ GÜÇ İSTER

Terörle mücadele milletin iradesini, milletin arkasında durmasını ister diyen Soylu; “ Terörle mücadele siyasi güç ister. Zayıflık kabul etmez, dağınıklık kabul etmez. Terörle mücadele endişe kabul etmez. Terörle mücadele, sandalye sayısı yüzünden mecliste yapılmaz” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

YURTDIŞINDAN MÜHİMMAT İSTİYORUZ BİZE VERMİYORLAR

Terörle mücadelede yurtdışından mühimmat alamadıklarını ifade eden Soylu; “Geçenlerde bir kamera istedik insansız hava uçaklarına takacaktık. Teröristleri kovalayacağımızda takacağımız bir kameraydı. Ne Amerika ne de başka ülkeler bunu bize vermedi. PKK ile mücadele etmeyelim diye.  Fakat bizim evlatlarımız bu kamerayı imal ettiler şimdi onlar da vermek istiyorlar. Nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağımızı ifade etmek için söylüyorum bunu” dedi.

 

BİZ ESKİ TÜRKİYE DEĞİLİZ

“Bu coğrafya çelimsizliği kaldıramaz, diz çökmeyi kaldıramaz biz eski Türkiye değiliz diye” konuşan Soylu; “Biz öyle parmak gösterip otur dendiği zaman oturan Türkiye değiliz. Biz bugün güçlü bir Türkiye’yiz. Ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yiz.”  Dedi.

 

KILIÇDAROĞLU’NA OYUNCAK TANK YOLLAYIN

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi sokaklara çıkmayıp kaçtığını ifade eden Bakan Soylu; “Kılıçdaroğlu’na oyuncak bir tank yollayın da hiç olmazsa onun önünde dursun. Tankın önüne çıkmak cesaret, yürek, millet sevgisi ister. Ay Yıldızlı bayrağa sadakat ister. Tankın önüne çıkmak için Allah’a teslimiyet ister” diye konuştu.

 

BİZ 300 YILDIR BU GÜNÜ BEKLİYORUZ

300 yıldır her yükselmeye kalktığımızda kafamızı yukardan aşağıya bastırdılar diyen Soylu; “Değerlerimize saldırdılar, medeniyetimize saldırdılar.  Gün geldi ezanımızı kıstılar, gün geldi çocuklarımızı sağcı- solcu, kapalı- açık diye ayrıştırdılar. Bu millet sayfaları yırtarak Kur’an okumak zorunda kaldı. Çocuklarımızı 15 yaşından sonra Kur’an eğitimine yollayabildik. Kardeşi kardeşe düşürdüler. Seçtiklerimize, sevdiklerimize hakaret ettiler. Bu ülkeyi fukaralaştırmak için elinden geleni yaptılar. Bunların her birini biz yaşadık. Ama şunu söyleyeyim, bugün Avrupa sıkıntıdadır. Yaşlanıyorlar, üretemiyorlar, rekabet edemiyorlar. 300 yıldır her ayağa kalkmak istediğimizde bize büyük sıkıntı oluşturdular. Bugün iyi bir noktadayız ama daha iyi bir noktada olacaktık. Eğer gezi olayları, 17-25 Aralık olayları olmasaydı,  eğer 15 Temmuz olayları olmasaydı çok daha iyi durumda olacaktık” ifadelerinde bulundu.

 

BU FIRSAT TARİHİ BİR FIRSATTIR

Bu fırsat bizim yaşadıklarımızı gelecekte çocuklarımızın yaşamaması için çok önemli bir fırsattır diyen Soylu; “Bu fırsat milletin yönetime hakim olması için bir fırsattır. Gelecekte söyleyeceğimiz sözün bütün dünyaya hüküm olacağı bir fırsattır. Bu fırsat bizi dünyanın 10 büyük devletin arasına sokabilecek bir fırsattır. Biz bunu eğer bugün ıskalarsak, bilesiniz ki bundan sonra bu ülke böyle bir fırsat yakalayamayabilir” dedi.

 

KİMSE KAFAMIZDA MIR MIR ETMESİN

Pazar günü Of’tan büyük bir rekor bekliyoruz diyen Soylu; “O kadar güçlü bir oy verin ki Of, Hayrat, Sürmene, Çaykara, Dernekpazarı  hepsi o kadar güçlü bir oy verin ki, bu uşağınıza öyle sahip çıkın ki bu uşak terörle mücadele ederken kimse kafasında mır mır etmesin.  Sizi mahcup  etmeyeceğimize inanabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

BİZ ONLARA PKK’DAN DAHA MI UZAĞIZ

CHP’ye seslenen Soylu; “Biz onlara PKK’nın elebaşısı  Apo’dan daha mı uzağız. Biz hangi kötülüğü yaptık bu ülkeye. Herkese sahip çıkan bir Türkiye tablosu oluşturduk. Havalimanları, yollar yaptık. Şurada ay yıldızlı bayrağını sallayanları kendinize Murat Karayılan’dan daha uzak nasıl görürsünüz” dedi.

 

Haber –Foto: Merve Sezgin

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

SAYIN BAKANIM HER DAİM YANINDAYIZ.ZATİ-ALİNİZİ DÜNYA TANIYOR SENİNLE GURUR DUYUYORUZ.YOLUNUZ VE YOLUMUZ AÇIK OLSUN ALLAH UTANDIRMASIN AMİN.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

VATAN VE MİLLET İÇİN TABİKİ EVET.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21