Bakan Bayraktar’dan Of’a Meslek Lisesi

Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu partide yaptığı basın açıklamasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından Of’a bir Lise yapılacağının müjdesini verdi.

Bakan Bayraktar’dan Of’a Meslek Lisesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından Of’a 36 derslikli Meslek Lisesi yapımı için düğmeye basıldı.

 

İrfanlı Dolgu alanında 36 derslikli lise

Parti binasından basın mensupları ile bir araya gelen İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, “Sayın Bakanımızın eğitime verdiği katkı ve desteği hepimiz yakinen biliyoruz. Gerek Teknoloji Fakültemize, gerek Ulusoy Lisemize ve gerekse diğer okullarımıza verdiği katkılarla Of Halkının takdirini toplayan bakanımız, şimdi de Of’umuza yeni bir lise kazandıracak. Of Belediye Başkanımız Murat Saral’ın çok özel gayretleriyle dolgusu tamamlanan İrfanlı Mahallesi Sahil Dolgu alanımıza yapılması planlanan 36 derslikli Meslek Lisesi’nin yapımını sayın bakanımız üstlenmiş durumda. Yöresel mimariye uygun olarak hazırlanan proje bizleri şimdiden heyecanlandırdı. İnşallah kısa sürede yapımı tamamlanacak olan Lise, Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek.  Daha önce Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından bu alanda Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi yapılması için projeler hazırlanmıştı. İnşallah kısa sürede tamamlanacak olan bu projelerle birlikte İrfanlı Mahallesi Sahili Of’un parlayan yüzü olacak. Of, Ak Parti iktidarında hizmetlerini kesintisiz olarak almaya devam ediyor. Sayın Bakanımızın da önderliğinde tüm Trabzon’umuzun olduğu gibi Of’umuz da yatırıma doyuyor” dedi.

 

24 derslikli İlkokulun temeli atılacak

İrfanlı Mahallesi’ne Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 derslikli bir ilkokul yapılacağını da belirten Terzioğlu; “Ulusoy Lisemizin arka kısmında bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 24 derslikli ilkokulumuzun temelini de çok kısa bir süre içerisinde atacağız. Kısa bir süre önce Sayın Bakanımızın özel girişimleri sonucu Taşhan Lisemizin yapısı değiştirilerek Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürülmüştü.  Yine Taşhanpazarı’nda bulunan Gürpınar İlme Hizmet Vakfı’nın binası İmam Hatip Orta Okulu olarak eğitim vermeye başladı. Of’umuz bir eğitim şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Bu çalışmalarda bizlere her türlü desteği veren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a çok teşekkür ediyoruz. Yine Trabzonlu hemşerimiz olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’ya da ilçemize verdikleri önem ve yaptıkları değerli yatırımlar için şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başbakan ve Bakan Yazıcıya da teşekkür

Başkan Terzioğlu Of İyidere vadisi üzerinde kurulacak olan Lojistik Üs için de Başbakan Erdoğan’a ve Bakan Hayati Yazıcı’ya teşekkür etti. Başbakan Erdoğan’ın bölgeye çok önemli yatırımlar yaptığını belirten Terzioğlu, “Dünya Lideri Başbakanımız ülkemizin her köşesine olduğu gibi bölgemize de önemli hizmetler yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Allah kendisinden razı olsun. Bölgemizde yapılacak olan Lojistik Üs’ün de Of İyidere vadimizde yapılması bizleri son derece mutlu etmiştir. Gerçekten çok uygun bir alan olan bu Vadi, bu projeyle Doğu Karadeniz’in önemli bir merkezi haline gelecek. Sayın Başbakanımıza ve bu projenin hayata geçmesi için yoğun gayretleri bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı’ya çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

SAYIN BAKANIMA VE PROJELERİ GÜNDEME GETİRENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.

of'u çok seviyoruz
of'u çok seviyoruz - 8 yıl Önce

Bir AK Partili ve OF lu olarak BAKANIMIZ ERDOĞAN BAYRAKTAR dan ne kadar gurur duysak azdır.BAKANIMIZ Kurban Bayramını memleketi Trabzon ve OF ta geçirmesi bizleri çok sevindiriyor ve hemşerileri ile sürekli bütünleşiyor.Ak partili olarak ,yeni ve eski OF AK Parti İlçe Başkanları Abilerimden isteğim adı üstünde esnaf ziyaretinde BAKANIMIZ ERDOĞAN BAYRAKTAR ın sağında ve solunda ESNAF KARDEŞLERİMİZİN bulunmasıdır.Sizler AK parti ilçe binasında zaten BAKANIMIZIN sağında ve solunda bulunuyorsunuz.Bizler ,ESNAF KARDEŞLERİMİZ, BAKANIMIZI çok seviyoruz ,BAKANIMIZA yakın oturmak istiyoruz.Bu esnaf kardeşlerimiz için bir fırsat,sıkıntılarını,of un sıkıntılarını BAKANIMIZA iletmekte duvar örüyorsunuz.Bir kaç hafta önce yağan yağmurda bir çok esnaf kardeşimizin dükkanlarına su bastı,kanalizasyon sisteminin yetersizliği ve yetkililerin ilgisizliği yüzünden çözüm üretmediklerinden her yağan yağmurda arka caddedeki of esnafı büyük maddi zarar görmektedir.TÜRKİYE yi yeniden inşa eden BAKANIMIZ ERDOĞAN BAYRAKTAR ın ilçesine bu yakışmıyor.6 AYDA gibi kısa zaman da ikinci VAN ŞEHRİNİ İNŞA eden T.C ÇEVRE VE ŞEHİRÇİLİK BAKANI ERDOĞAN BAYRAKTAR a OF BELEDİYESİ BAŞKANI bu sıkıntıyı iletse BAKANIMIZ ikinci OF ŞEHRİNİ kurardı.Biz esnaflar olarak kimseyi eleştirmek gibi derdimiz yok.SADECE bu kadar güçlü OF SİYASETÇİLERİN ,BAKANLARIN ,MİLLET VEKİLLERİNİN bulunduğu ilçeye bu yakışmıyor.BEN AK partinin neferiyim.AK PARTİYİ bizler,esnaflar,vatandaşlar oluşturuyor.Vatandaşın derdini dinleyen, esnafla bütünleşen, ,esnafının insan olduğunu bilen,OF UMUZU modern ŞEHİR yapacak OF BELEDİYE BAŞKANI İSTİYORUZ.

ö.f.ç
ö.f.ç - 8 yıl Önce

bu lojistik üst ne oldu acaba..merak ettinizmi..?

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21