Bakan Bayraktar yılın bürokratı seçildi

TOKİ Başkanlığı döneminde Yılın Bürokratı seçilen Erdoğan Bayraktar, ödülünü aldı.

Bakan Bayraktar yılın bürokratı seçildi
banner71
Ekovitrin dergisinin bu yıl 10.’sunu gerçekleştirdiği  “Yılın Starları” ödülleri sahiplerini buldu. 27 kategoride 81 adayın bulunduğu ve 225 bin 635 oyun kullanıldığı ankette “Yılın Bürokratı” kategorisinde Erdoğan Bayraktar ödül alan isim oldu. 
 
Yoğun çalışma temposu dolayısıyla 30 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılamayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a ödülü, Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Bilal Koçak ile Genel Müdür ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şeref Özata tarafından bakanlıktaki makam odasında takdim edildi.
 
Ekovitrin Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Abacıoğlu yaptığı konuşmada, Bakan Erdoğan Bayraktar’ın, TOKİ Başkanı olduğu dönemde aday gösterildiğini ve 220 binin üzerinde oyun kullanıldığı ankette en çok oyu alarak ikinci kez Yılın Bürokratı seçildiğini ifade etti. Ödül töreninin 30 Haziran’da gerçekleştirildiğini belirten Abacıoğlu, “Yoğun seçim çalışmaları dolayısıyla törene katılamayan Sayın Bayraktar’a ödülü bakanlık makamında vermek kısmetmiş. Sayın Bayraktar’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanması gösteriyor ki, Ekovitrin okuyucularının en çok oy verdikleri kişi ne kadar da doğru bir seçim. Kendisinin TOKİ Başkanı olduğu dönemde ülkemize büyük katkıları olmuştur. Türkiye’ye binlerce konut kazandırmış, binlerce aileyi ev sahibi yapmıştır. Türkiye’yi adeta yeniden inşa eden Sayın Bayraktar’ın bu başarılı çalışmalarının bakanlık döneminde de devam edeceğine inanıyor, yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
 
Bakan Erdoğan Bayraktar ise konuşmasında, Yılın Bürokratı seçilmesinden dolayı gurur duyduğunu belirterek, oy kullanan herkese teşekkür etti. İş hayatına küçük yaşlarda, daha öğrenciyken atıldığını ve zorlukların üstesinden azimle çalışarak geldiğini söyleyen Bakan Bayraktar, “Hayatımın her döneminde yaptığım işi en iyi şekilde neticelendirmek için çalıştım. Müteahhitken, konut yapı kooperatifi yöneticisiyken, KİPTAŞ’ta Genel Müdürken ve TOKİ Başkanı olduğum süreçte üzerime düşen görevleri layıkıyla yerine getirmek için hep daha iyinin arayışı içinde oldum. Halkımızın teveccühü ile bizlere verilen bu ödüller ne kadar doğru işlerin içinde olduğumuzun, yaptıklarımızın halkımız tarafından takdir edildiğinin en güzel göstergesi. Sizlerin aracılığıyla oy veren herkese teşekkür ediyorum.
 
İnşallah Bakanlık görevimde de TOKİ Başkanı olduğum dönemde yaptığımız işlerin kat be kat fazlasını sürdüreceğiz. Türkiye’mizi hak ettiği şehirlere kavuşturacak, inşaat sektöründe ve tabi ki çevreyle barışık, yöresel mimarimizi yaşatarak özgün ve başarılı projelere imza atmaya devam edeceğiz. Hükümetimiz güvenoyu aldı. Ustalık döneminde, büyük bir kalkınma hamlesi içinde olan ülkemiz gelişmeye ve büyümeye devam edecektir. Bu dönemde üzerimize ciddi sorumluluklar düşmekte. Türkiye’nin 2023 vizyonu içerisinde marka şehirlerin kurulması, çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi ve düşük gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi yapılması noktasında her türlü gayreti göstereceğiz.” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21