Bakan Bayraktar Trabzon’u İftarda buluşturdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Yavuz Selim Sahasında düzenlediği İftar Yemeğinde Trabzon’un bürokrat, siyaset, işadamı, esnaf ve vatandaşlarını bir araya getirdi.

Bakan Bayraktar Trabzon’u İftarda buluşturdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Trabzon’da düzenlediği iftar yemeği ile Trabzon’un doğusu ile Batısını aynı sofrada buluşturdu.

 

Yavuz Selim Stadyumu’nda düzenlenen yemeğe 4 bini aşkın davetli katıldı. İftara, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Aydın Bıyıklıoğlu ve Safiye Seymenoğlu, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları ve kalabalık bir topluluk katıldı. 

 

Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İlçe Başkanı hakan Terzioğlu, Belde Belediye Başkanları ile çok sayıda Oflu da iftara katılanlar arasındaydı.

 

Yemekte konuşan Bakan Bayraktar davetine icabet ettikleri için katılımcılara teşekkür etti. 2007 yılı sonunda dünyanın çok ciddi bir ekonomik krizin içine girdiğini hatırlatan Bayraktar, “Ve halen bu, dalga dalga devam etmektedir. Dünyada artık devletlerin kredibilitelerinin sorgulandığı, hazinelerinin iflas ettiği bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde Allah’a çok şükür ki Türkiyemiz istikrarını, bütünlüğünü, kalkınması ve huzuru sürdürmektedir. Türkiye’nin dünyaya verdiği budur. Böyle bir ortamdayız. Biz istiyoruz ki Türkiye daha çok kalkınsın. 1,5 milyarlık İslam alemi gözünü dikmiş Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’nin kalkınıp gelişmesini, büyümesini bekliyor. Biz o bakımdan Türkiye’yi büyütmeyi, kalkındırmaya, geliştirmeye mecburuz.”dedi.

Türkiye’nin gerek tarihi oluşumu, gerekse bulunduğu coğrafi konumu nedeniyle zor bir bölgede olduğuna dikkat çeken Bayraktar, “Şu anda etrafımızda Suriye’de, Irak’ta çok vahim olaylar yaşanmakta. Ama Türkiye istikrarla yoluna devam etmekte. Türkiye’nin kalkınmasına ve gelişmesine içeriden veya dışarıdan çomak sokmak isteyenlere sakın müsaade etmeyin. Bunu bir takım siyasi mahfillerle önümüze getirmek isteyenlere sakın kanmayacağız. Bunu çevre gibi hassas bir konuyu kaşıyarak, çevre kapısından girerek Türkiye’ye zarar vermek isteyenlere özellikle Trabzonlular olarak katiyyen fırsat vermeyeceğiz. Taksim’de 3 tane ağacın taşınmasına bahane ederek bir fincan suda, bir fındık kabuğunda fırtına koparmak isteyenlere kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Türkiye kalkınacak.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz aylarda Gezi Parkı olaylarıyla başlayan gerginliklere de değinen Bakan Bayraktar, konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’de çok ciddi gelişmeler yaşanırken, dünya gıpta ile bakarken ne oldu da Türkiye’nin önünü kesmeye kalktılar. Ama inanın kötü emelli insanlar, kötülük yapmak isteyen dışarıda ve içeride de var. ‘AK Parti yapmasın da Türkiye batsın’, olur mu böyle şey. Hepimiz bir gemideyiz. İyilik yapınız, hizmet yapınız. Bu ülkede bir ağaç, bir fidan dikmesi, taş üstüne taş koymuşsa bizim için o azizdir, mübarektir.” 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
OFLİ.
OFLİ. - 9 yıl Önce

Yemek dedin mi akan sular durur, İlin Valisi veya diğer bürokratlar diğer parti yemeklerine giderse siyası olur ama AKP. nın yemeğine giderse siyaset olmaz DOĞRUMU.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21