Bakan Bayraktar Çakıroğlu Derneği’nin iftarına katıldı

Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Of’ta düzenlenen iftar yemeği, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla yapıldı.

Bakan Bayraktar Çakıroğlu Derneği’nin iftarına katıldı

Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği tarafından geleneksel hale getirilmeye çalışılan İftar yemeğinin bu yıl 2.si düzenlendi.

 

Of Sahil Tesisleri Ali Usta Yemek Salonunda düzenlenen yemeğe Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bursa Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sabahattin Çakıroğlu, Eski Milletvekili Mehmet Çakıroğlu, Siyasi Parti İlçe Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Temsilcileri, Daire Amirleri, Banka ve Fabrika Müdürleri, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Yemekte konuşan Bakan Erdoğan BayraktarTürkiye'nin Müslüman bir ülke olduğunu hatırlatarak "Yüzde 99'u Müslüman. Tarihten gelen bir yapısı var.Türkiye'nin bulunduğu coğrafya çok zor bir bölge ve Türkiye onun merkezinde bulunuyor.

 

Şimdi Türkiye'nin konumu itibarıyla biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Ne yapacağız biz? Tarım ülkesiyiz biz. Ne yapacağız biz? Ara teknik eleman ülkesiyiz biz. O zaman biz çok daha iyi eğitim almak zorundayız. İnsanlarımızı çok daha iyi yetiştirmek zorundayız. Öyle kalem efendisi değil. Çocuklarımıza, evlatlarımıza sahip çıkacağız. Eğer biz çocuklarımızı iyi yetiştirirsek kalem efendisi değil, ara teknik eleman, üniversiteyi bitiren, teknolojiyi iyi kullanan, bilgisayar bilen ve lisan bilen, dünyadaki bütün bilgileri alıp onları çok iyi kullanan, çok kaliteli gençler olarak yetiştireceğiz" dedi.

 

"Biz bu vatana, bu millete en çok sahip çıkan bölgenin insanlarıyız" diyen Bakan Bayraktar, "Milliyetçiyiz diyoruz. Esas milliyetçilik ne biliyor musunuz? Vatanı için en çok çalışan, bayrağını en çok seven, en çok üreten, vatanını en çok seven. Yoksa şoven milliyetçiliğin devri geçti. Eğer vatanın bayrağını en yükseğe çıkarabiliyorsak en çok milliyetçiyiz. O yüzden biz gençlerimizi iyi yetiştireceğiz. O zeka, o kök bizde var" ifadelerini kullandı.

 

Bakan Bayraktar, İftar sonrasında iftara katılan vatandaşlarla ve dernek yöneticileri ile çay içip sohbet etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21