Babalar ve çocukları sabah namazında buluşuyor

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından uygulanan “Babanı da al camiye gel” projesi ile her Cuma sabah namazını camide babalarıyla cemaatle kılan öğrenciler, namazın ardından birlikte kahvaltı yapıyor.

Babalar ve çocukları sabah namazında buluşuyor

Of’un önemli eğitim kurumlarından olan Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu eğitim öğretimde farklı projelere imza atmaya devam ediyor.

 

Bundan önce de birçok sosyal, kültürel, sportif ve akademik projelere imza atan okul önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu “Babanı da al camiye gel” adlı proje ile her Cuma sabah namazında öğrenciler babalarıyla camiye gelip sabah namazını cemaatle kılıyor. Çarşıbaşı Büyük Camiinde okul idaresi tarafından yürütülen projede namazın eda edilmesinin ardından birlikte kahvaltı yapıyor. Projenin maddi yükünü ise her hafta farklı bir hayırsever karşılayarak bu hayırda benim de tuzum olsun diyor.

 

Öğrenci ve velileri sabah namazında buluşturan  “Babanı da al camiye gel” adlı projenin işleyişini yakından görmek, onlara desteklerini ifade etmek için onlarla birlikte olan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu namazdan sonra öğrenci, öğretmen, veli ve idarecilerle birlikte kahvaltı yaparak öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Müdür Kabahasanoğlu projede emeği geçenlere teşekkür ederek, ”Gerçekten çok anlamlı ve okulun ruhuna uygun bir proje olmuş. Projeyi düşünen, katılan, maddi ve manevi desteği olan herkesi tebrik ediyorum. Bizler okul, öğrenci, veli işbirliğine büyük önem veriyoruz. Bu proje sayesinde bazen veli, bazen de öğrenci velisini teşvik ederek güzellikler ortaya çıkaracaktır. Toplum olarak böyle milli ve manevi değerleri pekiştirdiğimizde önümüze çok büyük sıkıntılar çıkmaz. Çıksa bile bu dayanışma ruhuyla üstesinden geliriz. Tekrar emeği geçenleri kutluyor, Rabbimden yapılan ibadetlerimizi kabul etmesini temenni ediyorum.” İfadeleriyle duygu ve düşüncelerini belirtti.

 

“Babanı da al camiye gel” adlı projenin koordinatörü Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Çapoğlu da projeye katılan öğrenci, veli, öğretmen, idareci ve hayırseverlere teşekkür ederek amaçlarının daha çok öğrenci ve veliyi camide buluşturmak olduğunu ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hsn akyz
hsn akyz - 2 yıl Önce

Babanı al namaza gel harika bir olay aynı olayı okullar için de uygulamaya ne dersiniz.''BABANI DA AL OKULA GEL''

DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

BABALAR VE EVLATLAR İNŞALLAH TÜM NAMAZLARDA BİR ARAYA GELİRLER. MAŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21