Azeri öğrencilerden duygusal veda

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Of Belediyesi tarafından Of’ta ağırlanan Azerbaycanlı öğrenciler Of’tan gözyaşlarıyla ayrıldılar.

Azeri öğrencilerden duygusal veda

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde Of Belediyesinin davetlisi olarak Azerbaycan’dan 30 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Of’a geldi.


 

Bir hafta boyunca Oflu öğrencilere misafir olan ve öğrencilerle ve aileleriyle kaynaşan Azeri öğrenciler, Of’un tarihi ve doğal güzelliklerini gezdiler.


 

23 Nisan kutlama programına ve uçurtma festivaline katılan öğrenciler, Of Belediyesi Toplantı Salonunda yaptıkları final gösterisi ile Oflulara veda ettiler.


 

Programa Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Müftü Recep Onat, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri, Daire Amirleri, Banka ve Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

 


Programda iki ülkenin ortak kültürünü yansıtan müzikleri seslendiren Axeri öğrenciler, folklorik gösterileri ile davetlileri mest ettiler.

 


Program sonunda Azeri öğrenciler Of Belediye Başkanı Murat Saral ve Kaymakam Eren Arslan'a ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.Davetlerine icabet ederek Of’a gelen ve 23 Nisan etkinliklerine renk katan Azeri öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür eden Başkan Saral, “Öğrencilerimizi evlerinde misafir eden, onları kendi çocukları gibi kabul edip onlarla yakından ilgilenen ailelerimize de sonsuz teşekkürler. Azerbaycan ile Türkiye bir millet, iki devlettir. Bundan da mutluluk ve gurur duyuyoruz. Kardeşlerimize kapılarımız her zaman açıktır. Güzel bir kardeşlik örneği sergilendiğine şahit olduk. İnşallah daha kalıcı dostluklar edineceğiz” diye konuştu.

 

Of'ta kendilerini kendi evlerindeki gibi rahat hissettiklerini belirten Azeri Öğrencilerin Kafile Başkanı Öğretmen Aliyeva Sona; “Belediye Başkanımız Sayın Murat Saral'dan Allah Razı olsun. Bizlere kapılarını açtılar. Of'a davet ederek çok güzel bir şekilde ağırladılar. Allah gönlüne göre versin. Bizler burada olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. İnşallah sizleri de gösterilerimizle mutlu edebilmişizdir. Türkiye'ye her gelişimizde Of'a uğramadan asla gitmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.  

 

Programın ardından Başkan Saral’ın makam odasına geçen Azeri öğrencilere ve öğretmenlerine Başkan Saral ve Kaymakam Arslan tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Akşam geç saatlerde Of’tan ayrılan Azeri öğrencileri, Oflu Aileler ve Başkan Saral uğurladı. Duygusal anların yaşandığı uğurlama töreninde Azeri ve Oflu öğrenciler ile ailelerinin uzun uzun kucaklaşmaları ve gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21