Ayaz, Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ile geri dönüyor

Of Aşağı Kışlacık Mahallesi Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz, bir süre ara verdiği Sivil Toplum Kuruluşu çalışmalarına TDK ile geri dönüyor.

Ayaz, Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ile geri dönüyor
banner71

Of Aşağı Kışlacık Mahallesi Derneği Kurucu Başkanı ve Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz, uzun bir süredir ara verdiği Sivil Toplum Kuruluşu çalışmalarına Trabzon Dernekleri Konfederasyonu (TDK) ile geri dönüyor.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Ayaz, Trabzon Dernekleri Konfederasyonu (TDK)’nun Trabzon’un tümünü kapsayacak bir yapı olarak çalışacağını ifade etti.

 

Ayaz’ın açıklaması şöyle;

1990 yılında merkezi İstanbul Üsküdar da bulunan Of Aşağı Kışlacık Köyü Derneği kurucu üyesi ve 11 yıl dernek başkanı ve devamında Onursal Başkanı olarak  girmiş olduğum 27 yıllık STK - Sivil Toplum Kuruluşları yolculuğumda, İlçemin Of-Hayrat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Of Hayrat Dernekpazarı Çaykara Dernekleri gönül birlikteliği Platformu Dönem  Başkanlığı, Trabzon Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Trabzon Dernekleri Federasyonu Kurucu Üyeliği, birkaç dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve iki dönem Genel Başkan Vekilliği, KASTOB Karadeniz Sivil Toplumları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Sivil Toplumları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundum.

 

Yaklaşık iki yıl önce  ara verdiğim STK - Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarıma sizlerle birlikte kaldığım yerden devam etmek amacındayım. Trabzon misyonunu taşıyan, Trabzon'u her alanda ileriye taşımayı kendine görev addeden, KATILIMCI VE PAYLAŞIMCI bir yapıyla yakın zaman içinde karşınızda olacağım. Payitaht şehri Trabzon’u  iliyle ilçesiyle, köyü ve aile dernekleriyle kapsayan yeni oluşum için dünden daha çok çalışacağımıza and içtik.

 

Bu amaçla, genel merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu (TDK) çatısı altında sivil toplum faaliyetlerimize  yeniden başlamış bulunmaktayım.

 

TDK - Trabzon Dernekleri Konfederasyonu misyon ve vizyonu;

Ulusal ve uluslararası alanda faal, etkin ve aktif olan tüm İl-İlçe, köy ve aile dernek/federasyonlarıyla  birlikte, Trabzon'un tüm paydaşlarına değer katacak, Trabzon'un sorunları ile daha çok dertlenerek çözümler üretip Trabzon şehri, çalışkan ve dürüst Trabzon insanı adına  uygulamaya koyacak, temsil kabiliyeti yüksek, STK - Sivil Toplum Kuruluşları camiasında fark yaratacak, etkinlik ve faaliyetleriyle adından başarılarıyla söz ettirecek, Trabzon'un tanınırlığını ve bilinirliğini çok  daha yukarılara taşıyacak, sosyal, kültürel, eğitsel, sanatsal, tarihi ve ekonomik  alanlarda ortak misyona sahip olacak, Karadeniz ve Türkiye  STK - Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte projeler üretip uygulamaya koyacaktır.

 

Ülke genelinde ve uluslararası  alanda mevcut bulunan ya da kuruluş aşamasında olan tüm federasyonları yukarıda belirtilen misyon, vizyon ve ilkeler doğrultusunda birlikte çalışmak üzere, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşlarına yön verecek Trabzon Dernekleri Konfederasyonun çatısı altında birleşmeye davet ediyorum.

Saygılarımla

Hüseyin Ayaz

Kurucu Yönetim Kurulu Adına

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Ayazoğlu
Yaşar Ayazoğlu - 4 yıl Önce

"Halka Hizmet Hakka Hizmettir"anlayışıyla yola çıkan geçe gündüz demeden insanımızın daha müreffeh bir hayat sürdürebilmesi için mesaisini bu yolda harcayan sayın Başkan'ımıza yeni görevinde başarılar diler, ALlah yar ve yardımcısı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21