banner80

AY İHO Öğrencilerinden “Vatan” konulu şiir coşkusu

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları “Vatan” konulu şiir dinletisi davetlileri duygulandırırken açılan yılsonu sergisinde sergilenen ürünler ise hayran bıraktı.

AY İHO Öğrencilerinden “Vatan” konulu şiir coşkusu
banner71

Of İlçesinin başarılarından her geçen gün söz ettiren okulu Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu eğitim öğretim yılının son etkinliğini yaparak başarılı bir çalışmaya imza attı.

 

Öğrencilerin hazırlayıp sunduğu “Vatan” konulu şiir etkinliği duygu ve coşkuyla sahnelendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen şiir dinletisine İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Memur-Sen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Of İlçe Müdürü Murat Çakır, Okul Aile Birliği Başkanı İzzet Keleş, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Öğrencilerin şiirlerini coşku ve duyguyla okuması dinleyenlerde de duygusal anlar yaşattı. Şiirlerin sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili film gösterimi yapıldı. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında, “Bu programı hazırlayan başta okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve onların değerli velilerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bu coşkusunu görünce Akif’in, ‘Sahipsiz milletin batması haktır; sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’, sözünü bir kez daha hatırlıyoruz. Bu yavrularımızın coşkusunu görünce gelecekten ümidimiz artıyor. Bu heyecan ve coşkuya bakarak

mazlum dünyaya sesleniyorum, bu gençlerin heyecanına güvenin. Zalimlere de diyorum ki korkun bu coşku ve heyecandan. Son olarak Üstat Necip Fazıl’ın ifadesiyle diyorum ki Mehmet’im sevinin başlar yüksekte. Ölsek de sevinin, eve dönsek de sanma bu tekerlek kalır tümsekte. Yarın elbet bizim, elbet bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış ebed bizimdir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Fotoğraf çekiminin ardından tamamlanan “Şiir Dinletisi” sonrası Müdür Kabahasanoğlu ve beraberindekiler Teknoloji Tasarım ve Resim sergisini açarak gezdiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21