Atletizm şampiyonları Cumapazarı’ndan

Trabzon’da yapılan Atletizm yarışmalarında 100 metreyi 10,63 saniyede koşan Cumapazarı Ortaokulu öğrencisi Ramazan Gündoğdu, bölge yarışmasında da birinci oldu.

Atletizm şampiyonları Cumapazarı’ndan

Trabzon’da yapılan Yıldız Erkekler Atletizm il müsabakalarında 100 metre koşu yarışında 10,63’lük derecesiyle 2. olan Cumapazarı Orta Okulu 8.sınıf öğrencisi Ramazan Gündoğdu; Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu illerinden oluşan bölge atletizm yarışlarında 18 il temsilcisinin katıldığı yarışta 12,72’lik derecesiyle bölge birincisi oldu.

 

Gündoğdu’nun sınıf arkadaşı Ahmet Emin Zengin ise katıldığı Gülle Atma yarışında 16 kişi arasında 10,97 m. atışıyla bölge ikincisi oldu.

 

Bölge 100 m’de 1.si olan Ramazan Gündoğdu barajı geçemediği için Türkiye finallerine katılamayacak. Ancak Gülle Atmada bölge 2.si olan Ahmet Emin Zengin, barajı geçtiği için Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Başarıları nedeniyle öğrencilerini kutlayan okul yönetimi, 22-23 Mayıs 2013 tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak Atletizm Türkiye finallerine katılacak olan Zengin’e başarılar diledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

EĞİTİMCİLERİ VE ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDİYORUM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21