Atatürk vefatının 83. yılında Of’ta anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Of'ta da saygı ve minnetle anıldı.

Atatürk vefatının 83. yılında Of’ta anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Of'ta da saygı ve minnetle anıldı.

Anma Programı, Of Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunum töreni ile başladı. Törende Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerini sundular.

Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Anıt önü programının ardından resmi anma programına Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulun’da yapıldı. Miktat Sarıalioğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Miktat Sarıalioğlu Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Gökhan Erkmen tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Atatürk'ün hayatı ile ilgili slayt sunumuna geçildi.

Slayt gösterimi ardından Atatürk ile ilgili şarkılar söylendi. Öğrencilerin rol aldığı oratoryo sunumunun ardından gençliğin Ata'ya cevabı okundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yılı anma programı çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Programa Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Yoğurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Daire Amirleri siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21