Atatürk ölümünün 82. yılında Of’ta anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Of'ta da bir dizi etkinlik yapılarak anıldı.

Atatürk ölümünün 82. yılında Of’ta anıldı

Anma programlarının ilki Of Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni başladı. Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerini sundular.

Atatürk'ün vefat ettiği saat olan 09.05'te tüm şehirde sirenlerin çalmasıyla birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla anıt önü anma programı sona erdi.

Resmi anma programı ise Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu tarafından hazırlandı. Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan resmi anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Buradaki 10 Kasım Atatürk’ü anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu Müdürü Mehmet Balcan tarafından yapıldı. Okul Müdürü Mehmet Balcan’ın konuşmasının ardından öğrenciler Atatürk'ün hayatına dair şiirler okudu.

Atatürk’ün hayatını anlatan video gösterimi yapıldıktan sonra Atatürk sevgisi konulu şarkılar öğrenciler tarafından seslendirildi. Öğrencilerin oratoryo sunumunun ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, gençliğin Ata'ya cevabı okunmasıyla Atatürk’ün ölümünün 82. yılı anma programı sona erdi.

Programa Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21