Aşıkkutlu Hocaefendi Uğurlu'da icazetle anıldı

Of'un yetiştirdiği en önemli din âlimlerinden biri olan Mehmet Rüştü Aşıkkutlu hoca efendi Uğurlu’da düzenlenen İcazet merasimi ve anma programı ile anıldı.

Aşıkkutlu Hocaefendi Uğurlu'da icazetle anıldı

Aşere-Takrib-Tayyibe ilminin önderi ve bölgenin en önemli alimlerinden biri olan Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Hocaefendi, ölümünün 32. yılında düzenlenen İcazet Merasiminde anıldı.

 

Of’un Uğurlu Mahallesi Merkez Camii’nde düzenlenen ve 13 öğrencinin icazet aldığı merasimde Aşıkkutlu Hocaefendi’nin ruhu için 7 adet hatim yapıldı.

 

Hatimlerin okunmasının ardından programa katılan İmam Hatipler tarafından Kur’an-ı Kerim okunurken hocaefendiler tarafından cemaate vaaz verildi.

 

Aşıkkutlu Hocanın torunu olan KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’nun da Kur’an-ı Kerim okuduğu programda Emekli Müftü Remzi Yavuz, Kurra Hafız İbrahim Tanrıkulu hoca ve Of Müftüsü Recep Onat cemaate vaaz verdi.

 

Of’ta 21 Kur’an Kursu’nda Kur’an eğitimi verildiğini belirten Müftü Onat; “21 kursumuzda toplam 1150 öğrencimiz Kur’an eğitimi alırken bunlardan 680 tanesi hafızlık eğitimi almaktadır. Kurslarımızda 130 hocamız görev yapmaktadır. B düzeyde eğitim veren Uğurlu Kur’an Kursumuzda bu yıl 13 öğrencimiz hafızlığını tamamlayarak icazet almaktadır. Uğurlu kursumuzun n önemli özelliği Kur’an-ı düzgün okuyuş ve mükemmel bir displine sahip olmasıdır. Yavrularımızın yetişmesinde emeği geçen tüm vakıf ve kurs yöneticilerimize, hocalarımıza, ailelerimize ve katkılarıyla destek olan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Hafız öğrencilerin kısa sureleri okumasının ardından Uğurlu İlme Hizmet Vakfı Başkanı Mahmut Celal Muratoğlu Hoca, Aşıkkutlu’nun kendi el yazısı ile kaleme aldığı hayatını katılımcılara okudu. İcazet programı, Emekli İmam Hatip Hüseyin Harputoğlu hocanın yaptığı dua ve kılınan öğle namazı ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

AŞIKKUTLU HOCA EFENDİ NURLAR İÇİNDE YATSIN,KEDERLİ AİLESİNE ALLAHTAN SABIRLAR DİLERİM.

leyla yalcinkaya
leyla yalcinkaya - 7 yıl Önce

Aşıkkutlu kursundan icazet alan 13 talebesi tebrik eder yetişmesini emeği geçen başta. Hocalarına, maddi manevi emeği geçenlere ve idarecilerine Teşekkür ederim

kemal salihoğlu
kemal salihoğlu - 7 yıl Önce

Kur'an'a hizmete ölene kadar, hiç durmadan devam etmeye ahdetmiş Süleyman Öztemel, Abdülbaki Öztemel, Yakup Naci Öztemel hocalarımızdan ve diğer kurs hocalarımızdan, öğrenciler ve ailelerinden Allah ebeden razı olsun. İki cihanda aziz ve bahtiyar eylesin.

cafer peksoy
cafer peksoy - 7 yıl Önce

EMEĞİ GEÇEN HOCALARIMIZI TEBRİK EDİYORUM . ALLAH RAZI OLSUN . HAFIZ KARDEŞLERİMİZE KURAN VE SÜNNET ÇİZGİSİNDE BİR HAYAT YAŞAMAYI RABBİM NASİP ETSİN

Abdulbaki ÖZTEMEL
Abdulbaki ÖZTEMEL - 7 yıl Önce

Aşıkkutlu Hocaefendi'nin sene-i devriye ve 13 Öğrencimizin mezuniyet merasimine uzaktan ve yakından gelerek bizleri onurlandıran basta hocalarımıza, velilerimize ve bay bayan tüm kardeşlerimize teşekkür ederim. Ayrıca lütfedip yorum yapan kardeşlerimize de teşekkür ederim.

Mustafa KESKİN
Mustafa KESKİN - 7 yıl Önce

Allah bu müesseselerin ve öğrencilerin sayılarını azaltmasın,hocaefendilerden Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21