banner80

Arap Turist’e Of Devlet Hastanesinde operasyon

Tatil için geldikleri Uzungöl’de oyun oynarken düşüp uyluk kemiğini kıran Suudi Arabistan vatandaşı Ahmad Abdullah Alharbi (11) Of Devlet Hastanesinde yapılan kapalı yöntem ameliyatla sağlığına kavuştu.

Arap Turist’e Of Devlet Hastanesinde operasyon
banner71

Of Devlet Hastanesi bünyesinde Uzungöl’de açılan Sağlık Ocağı, Uzungöl’ü ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere sağlık hizmeti sunuyor.

 

Tatil için geldikleri Trabzon Uzungöl’de top oynarken düşerek uyluk kemiğini kıran Suudi Arabistan vatandaşı Ahmad Abdullah Alharbi (11), ambulansla Uzungöl’deki Sağlık Ocağı’na getirildi. Burada görevli tercüman aracılığı ile bilgilendirilen Alharbi’nin ailesi, tedavi için Of Devlet Hastanesine yönlendirildi.

 

Of Devlet Hastanesi’ndeki ilk tedavisinin yapılmasının ardından Alharbi ailesine tedavilerinin isterlerse burada, isterlerse Trabzon’daki başka bir hastanede veya ülkelerinde devam edebilecekleri söylendi. Baba Abdullah Alharbi, tedavinin Of Devlet Hastanesi’nde yapılmasını istemesi üzerine Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ve Trabzon Valiliği ile resmi prosedürler yerine getirildi.

 

Yapılan tahlillerde tiroid bezinin az çalıştığı tespit edilen Alharbi, önce Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Aslı Ece Yakıcı tarafından tedaviye alınıp tiroid hormonları normal sınırlara getirildi. Ardından da Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Operatör Doktor Alper Timurkaynak tarafından ameliyata alındı ve kapalı yöntem sistemle sağ uyluk kemiğindeki kırık onarıldı.

 

Baba Abdullah Alharbi yaptığı açıklamada; “Of Devlet Hastanesi doktorlarına, hemşirelerine, tüm çalışanlarına ve Türk Hükümeti’ne şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Ameliyat ile ilgili açıklama yapan Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şaban Uysal; “Bu ameliyat sağlık turizmi ve turistlerin sağlığı kapsamında önemli bir sağlık hizmeti oldu. Hastamızın babasının bir ilçede olan hastanemizi tercih etmesi özelde bize, genelde ise Türk Sağlık Sistemine olan güveninin göstergesidir. Ayrıca 11 yaşına kadar farkında olmadıkları az çalışan tiroid bezi tanısının da hastanemizde konulması çocuğun geleceği açısından son derece önem taşımaktadır. Hastamızın şifa ile taburcu olması hepimizi mutlu etmiştir” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21