Anadolu Lisesi’nden geleneksel öğretmenler gecesi

Of Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri 24 Kasım özel gecesinde yemekte buluştular.

Anadolu Lisesi’nden geleneksel öğretmenler gecesi
banner71
Of Anadolu Lisesi tarafından her yıl 24 Kasım’da geleneksel olarak düzenlenen öğretmenler gecesi bu yıl da yapıldı.
 
Çamburnu Hancıoğlu Tesislerinde düzenlenen gecede bir araya gelen öğretmenler, aileleriyle birlikte akşam yemeği yediler.
 
Yemeğin ardından kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu, “Okulumuzun geleneksel hale getirdiği bu özel gecede ailelerinizle birlikte bizleri kırmayıp gecemize teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Yılın belirli dönemlerinde böyle özel gecelerde bir araya gelerek okul içindeki iş stresi ve yoğunluğundan bir nebze olsun uzaklaşma imkanı buluyoruz. Bu güzel geleneğimizi bundan sonra da devam ettireceğiz” diye konuştu.
 
Geceye katılan Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız, yaptığı konuşmada tecrübelerini paylaşarak öğretmenlere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere önce kendinizi sevdirin diyen Yıldız, “Ben matematik öğretmeniyim. Öğrencilik yıllarımda Kimya dersimi hiç sevmezdim. En düşük notum hep Kimya olmuştu. O dönemlerde sınıf geçmek farklıydı. Sınıfı geçebilmek için Kimya dersini vermeliydim. Hocasını sevmediğim için derse de çalışmazdım. Ama dersi geçmek zorunda olduğumdan bir gece oturup çalıştım ve o çalışmayla 8 alarak kimyayı geçtim. O nedenle öğrencilere önce kendimizi sevdirirsek bizimle birlikte dersimizi de seveceklerdir ve başarılı olacaklardır” ifadelerini kullandı.
 
Okul Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu Öğretmenler Günü dolayısıyla Müdür Yıldız’a hediye takdim etti.
 
Gecenin sonunda geleneksel hediye çekilişi yapıldı. Okul Yönetimi ve Aile Birliği tarafından temin edilen Kalem, Flash bellek, Fotoğraf Makinesi, Su Isıtıcısı, Kahve makinesi ve ekmek kızartıcısı gibi hediyeler yapılan çekilişle öğretmenlere hediye edildi.
 
Gece hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN VARANK
DURSUN VARANK - 10 yıl Önce

MAŞALLAH İŞYEMEK OLUNCA HERKES ORADA E NE DİYELİM AFİYET OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21