Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Kutlu Doğum

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenciler tarafından hazırlanan program ile Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatı anlatıldı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Kutlu Doğum

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda öğrenciler tarafından ilahiler okunurken,  hazırlanan tiyatro gösterisi ile cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi konu edinildi.

 

Öğrencilerin tarafından hazırlanan ve Hz. Muhammed’i tanıyor musunuz konulu canlı sokak röportajı bölümüyle Peygamberimizin genç nesil tarafından daha iyi tanınmasına vurgu yapıldı.

 

Program sonunda düzenlenen ödül töreninde Hz. Muhammed adlı kompozisyonu ile birincilik kazanan Merve Gözaydın ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Müftü Mehmet Genç’ten alırken, Siyer’i Nebi bilgi yarışması birincileri;  Şeyma Bilgin, Sevgi Büşra Ak ve Gamze Kansız ise ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu ve Emniyet Müdürü Tolga Er’in elinden aldı.

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v)’i Anlamanın 3 Yolu

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Allah Resulünü tanımak için biraz da özeleştiri yapmak zorundayız. Ben bu özeleştirileri 3 maddeyle açıklayacağım. Birincisi, sosyal medyada paylaştığımız yemekleri fakir, yetim ve öksüzlerle paylaşmıyorsak Peygamber Efendimizi anlayamayız. İkincisi, bir futbol maçında 90 dakika harcadığımız zamanımızı pırlanta gibi gençlerimize Allah Resulümüzü anlatmak, tanıtmak için zaman harcayamıyorsak Allah Resulünü tanıyamayız. Üçüncüsü, gençliğimiz futbolculara, sanatçılara ve sevdiklerine akıttıkları gözyaşlarını yeryüzünde dünyanın dört bir yanında inim inim inleyen Müslümanlar için akıtmıyorsa Allah Resulünü tanıyamayız” ifadelerini kullandı.

 

Gençliğine Sahip Çıkmayan Geleceğine Hakim Olamaz

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu ise yaptığı konuşmada; “Siz gelecek vaat eden bir gençliksiniz. Gençliğimiz, yarının dünyasının daha aydınlık olabilmesi için maddi ve manevi noktada mutlaka en iyi şekilde yetiştirilip yarın bu güne kadar Türkiye’nin idare edildiği bir ülkeden yöneten bir ülkeye doğru adım atmış bulunmaktadır” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21