Allah bizimledir ve Zafer inananlarındır

Trabzon Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen İsrail’e Protesto eyleminde ellerinde döviz ve pankartlarla Meydan Parkı’na yürüyen kalabalık grup İsrail ve ABD’yi protesto etti.

Allah bizimledir ve Zafer inananlarındır

Katil İsrail, Filistin’de gerçekleştirdiği katliam nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Trabzon’da da protesto edildi.

 

Trabzon Sivil İnisiyatif Platformu tarafından düzenlenen eylemde yürüyüş ve miting gerçekleştirildi. Ellerinde döviz ve pankartlarla Meydan Parkı’na yürüyen kalabalık grup İsrail ve ABD’yi sert şekilde protesto etti.

 

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) düzenlenen mitingde kalabalığa hitap eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kudüs’ün imani, manevi ve milli bir mesele olduğunu hatırlattı.

 

“Kudüs, kendilerine gönderilen peygamberlere isyan eden İsrail'in başşehri olamaz” diyen Gümrükçüoğlu, “Kudüs İslamdır, Kudüs İslam idaresinde huzur ve barış dolu günlere elbette kavuşacaktır. Size ne Kudüs’ten” diyen zalimlere sesleniyoruz: Kudüs bizim imani meselemizdir. Miraç hediyemiz, Mescid’i Aksa ve etrafı, mübarek kılınan topraklardır. Kudüs bizim için manevi meseledir. Kudüs bizim için milli meseledir. Çünkü asırlar boyunca ecdadımız bu mübarek topraklara sahip çıkmış, uğurunda can vermiş ve kıyamete kadar da buraları bize emanet etmiştir.  Ecdadımız, ‘Mekke Allah'ın (c.c.) haremi, Medine Hz. Muhammet (SAV) Efendimizin haremi, Kudüs tüm Müslümanların haremidir’ demiştir.  Haremimizin İsrail ve işbirlikçi Amerika tarafından kirletilmesine asla fırsat vermeyeceğiz. Mescid-i Aksa'nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu unutmayacağız ve yaşatacağız” diye konuştu.

 

Filistin’de işgale karşı direnen kahramanlara da seslenen Gümrükçüoğlu, “Ey yürekleri dağlar kadar azimli ve kayalar kadar sağlam olan imanlı kardeşlerimiz: Zulüm baki olmaz, ebedi olmaz. Zalimler mutlaka diz çökecektir. Allah (c.c.) bizimledir, dost istersen Allah (c.c.) bize yeter. O kâfirler çatlasa da İslam galip gelecek ve Allah nurunu tamamlayacaktır. Kâfirlerin dağları yerinden oynatacak tankları, topları tüfekleri olsa da, Biliyoruz ki; “Allah’ın dediği olacaktır. Siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, Allah da size yardım eder. “Siz ayaklarınızı Allah'ın davasında sabit kılarsanız mutlaka siz galip gelirsiniz” diye buyruluyor. Bu ilahi emirlere sığınan ve dayanın mücahitler: Allah bizimledir, zafer inananlarındır” ifadelerini kullandı.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21